captcha

Jūsų klausimas priimtas

Į sąvartyną iškeliaus apie 80 tonų vabzdžių

Skaičiuojama, kad į sąvartyną bus išgabenta apie 80 tonų vabzdžių. Iš paplūdimių karkvabalius išveš iki penktadienio, praneša VE.lt.
LRT.lt nuotr.
LRT.lt nuotr.

Skaičiuojama, kad į sąvartyną bus išgabenta apie 80 tonų vabzdžių. Iš paplūdimių karkvabalius išveš iki penktadienio, praneša VE.lt.

Nugaišusius ir dvokti pradėjusius karkvabalius iš paplūdimų rinkti pradėta praėjusią savaitę. Per kelias dienas iš Girulių ir Melnragės buvo išvežtos trys traktoriaus priekabos vabalų gaišenų ir smėlio mišinio. Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto ūkio departamento direktoriaus Liudviko Dūdos, šią savaitę kasdien į sąvartyną išvežama po tris priekabas vabalų.

„Penktadienį turėtume baigti darbus ir paplūdimius išvalyti. Vabalai renkami ir Smiltynėje. Anapus marių jie kraunami į maišus ir iki penktadienio taip pat turėtų būti išvežti. Skaičiuojame, kad iš visų trijų pliažų į sąvartyną išvešime per 80 tonų tų vabzdžių“, – sakė L. Dūda.

Vabzdžių tyrinėtojų teigimu, pajūryje atsiradę karkvabaliai, dar vadinami grambuoliais, jokia anomalija, o nesunkiai paaiškinamas reiškinys. Mat grambuolių lervos vystosi apie ketverius metus, todėl kas ketverius metus jų išsirita pastebimai daugiau nei kitais metais. Po ketverių metų vėl galime turėti panašų vaizdą.

O pajūryje šie vabzdžiai atsidūrė dėl savo svorio. Mat jie yra gana sunkūs, todėl bemigruojančius jų tuntus sugavo vėjo gūsiai ir bloškė į jūrą. Vėliau jų gaišenas išplovė bangos.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...