Naujienų srautas

Lietuvoje2018.01.19 19:23

B. Markauskas apie E. Bėronto atleidimą: tokia informacija STT pažymoje negali būti iš piršto laužta

Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas 15min sakė, kad Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) vadovą Eriką Bėrontą atleido gavęs papildomos informacijos iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT). „Tai yra tokie faktai, kurie verčia abejoti dėl galimo skaidrumo“, – sakė B. Markauskas.

Stipriai NMA vadovo kėdės įsitvėrusį E. Bėrontą ministras atleido trečiadienį, gavęs papildomos informacijos iš STT. E. Bėrontą nustebino, kad ministras susitikimo su juo metu esą neminėjo jokios papildomos informacijos.

B. Markauskas 15min sakė iš tiesų apie STT pažymą E. Bėrontui nieko neatskleidęs, tačiau buvęs NMA vadovas turėtų nutuokti, kodėl yra suabejota jo skaidrumu.

„Turbūt normalu, nes tai yra slapta pažyma, tai E. Bėrontas tikrai nežino, tikrai nebuvo atskleistas turinys tos informacijos, bet tai yra normalu. Tai yra riboto naudojimo informacija, aš ją gavau“, – 15min Berlyne sakė B. Markauskas.

Paklaustas, ar galėjo tos pažymos turinį atskleisti E. Bėrontui, jis pridūrė: „Ne, tikrai ne.“

„Ji gal buvo papildanti tai, kas buvo anksčiau. Tikrai suteikė daugiau pagrindo, abejonių. Jeigu konkretūs kaltinimai, turbūt būtų jau teisminio proceso dalykai. Bet tai yra tokie faktai, kurie verčia abejoti dėl skaidrumo“, – kalbėjo B. Markauskas.

Kol kas, ministro teigimu, neaišku, ar tos informacijos pagrindu E. Bėrontui gali būti suformuoti kaltinimai.

„Kuo tas pasibaigs, šiandien sunku pasakyti. Žinome, kad tebėra ponas E. Bėrontas ir specialiuoju liudytoju. Žinome įvairių baigčių. Neseniai pasirodė statistika, kiek yra Seimo narių buvę specialiaisiais liudytojais, ir ne visada tai baigiasi konkrečiais pateiktais kaltinimais, bet turbūt reikėtų vertinti tą situaciją platesne prasme. Ir prezidentė buvo pasakiusi, ir premjeras savo nuomonę, teko viską kartu sudėjus ir priimti tą sprendimą“, – kalbėjo B. Markauskas.

Pasak jo, E. Bėrontas turėtų nujausti tos informacijos turinį.

„Ko gero, turėtų žinoti. Juk tokia informacija ir pažyma niekada negali būti iš piršto laužta. Ar E. Bėrontas įtaria kokią informaciją, sunku pasakyti“, – aiškino B. Markauskas.

Sausio pradžioje B. Markauskas, gavęs STT pažymą apie E. Bėrontą, aiškino, kad joje „nieko tokio nebuvo“.

„Aš paprašiau, aš gavau tą pažymą ir toje pažymoje tikrai nebuvo nieko tokio, dėl ko aš negalėčiau skirti E. Bėronto antrai kadencijai“, – portalui DELFI.lt tuomet sakė B. Markauskas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi