Lietuvoje

2013.06.20 09:36

Kauno prokuratūros vadovas atskleidė, kodėl nusprendė trauktis

Šarūnas Bulota, 15min.lt nuotr. 2013.06.20 09:36

Iš pareigų atsistatydinantis Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras Kęstutis Betingis: „išreikšta išankstinė subjektyvi nuomonė, kad nebūsiu paskirtas į šias pareigas“  

Iš pareigų atsistatydinantis Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras Kęstutis Betingis: „išreikšta išankstinė subjektyvi nuomonė, kad nebūsiu paskirtas į šias pareigas“

Trečiadienį Kauno apygardos prokuratūros vadovas Kęstutis Betingis patvirtino parašęs prašymą atleisti iš pareigų. Jo kadencija šiame poste, kurį užima nuo 2002 m., baigiasi birželio 25 dieną. K. Betingis teigia nematantis galimybių dirbti prokuratūroje, nes nesudarytos sąlygos tesėti žmonėms duotą priesaiką ir vykdyti teisingumą. Esą generalinė prokuratūra savo veiksmais leidžia suprasti, kad neleis užimti aukštų postų.

K. Betingis buvo laimėjęs generalinės prokuratūros skelbtą konkursą eiti Kauno prokuratūros vadovo pareigas antrą kadenciją, tačiau generalinis prokuroras Darius Valys nepanoro jo skirti šioms pareigoms ir paskelbė dar vieną atranką.

Joje paraišką dalyvauti pateikė ir K. Betingis. Tačiau jis tikina supratęs, kad prokuratūroje dirbti nebeturi sąlygų, nes D. Valys du kartus jį paragino savanoriškai pereiti į žemesnes pareigas.

Generalinė prokuratūra BNS pateiktame komentare patvirtino, kad Kauno apygardos prokuratūros vadovui K. Betingiui buvo siūlomos kitos – laisvos žemesnės prokuroro pareigos Generalinėje bei kitose prokuratūrose, tačiau jis nesutiko. Teigiama, kad generalinis prokuroras Darius Valys sprendimo dėl K.Betingio prašymo patenkinimo dar nepriėmė.

Pats vyriausiasis prokuroras K. Betingis savo atleidimo iš pareigų prašymo motyvus išdėstė trečiadienio popietę Kauno prokuratūroje surengtoje spaudos konferencijoje.

„Patvirtinu, kad birželio 17 d. įteikiau prašymą generaliniam prokurorui, prašydamas atleisti iš tarnybos prokuratūroje, tai susiję su mano kadencijos pabaiga vyriausiojo prokuroro pareigose. Mano kadencija baigiasi birželio 25 d.

Vyksta papildoma atranka (dėl Kauno prokuratūros vadovo pareigų, – red. past.). Joje dalyvausiu. Nes buvau anos komisijos pripažintas tinkamiausiu kandidatu, tos išvados nebuvo paneigtos. Tačiau išreikšta išankstinė subjektyvi nuomonė, kad nebūsiu paskirtas į šias pareigas. Birželio 6 d. ji išdėstyta raštišku pasiūlymu eiti žemesnes pareigas. Generalinis prokuroras nesiūlo eiti net lygiaverčių pareigų“, – sakė K. Betingis.

„Ateina laikas pasiieškoti kito darbo, jei sąlygos neleidžia čia dirbti“, – sakė K. Betingis. Jis patvirtino ketinantis versti naują gyvenimo puslapį ir savo sukauptą ilgametę patirtį pritaikyti naujoje darbinėje srityje.

Nepanoro skirti dar vienai kadencijai

Gegužę generalinis prokuroras D.Valys nusprendė neskirti ilgamečio Kauno prokuratūros vadovo K.Betingio dar vienai kadencijai šiose pareigose, nors jis ir laimėjo konkursą.

Generalinės prokuratūros atstovai aiškino, kad D.Valio sprendimas neskirti atrankos komisijos išrinkto asmens yra teisėtas, nes komisijos išvados yra patariamojo pobūdžio.

Pagal naują tvarką, apygardos vyriausiojo prokuroro kadencija – penki metai. Prokuroras šias pareigas gali eiti dvi kadencijas iš eilės. K.Betingio (konkurse surinko 76 balus).

Juoda katė perbėgo per pedofilijos skandalą

15min.lt primena, kad tarp K.Betingio ir Generalinis prokuratūros juoda katė perbėgo per vadinamąjį pedofilijos skandalą. Kauno vyriausiasis prokuroras negailėjo kritikos savo vilniečių kolegų darbui.

Laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas K.Betingį pareigose pažemino 2010 m. birželio 9-ąją dieną, motyvuodamas tarnybinio patikrinimo išvadomis ir galimu etikos pažeidimu. Šį sprendimą K.Betingis apskundė teismui ir buvo grąžintas į ankstesnes pareigas.

Vilniaus apygardos administracinis teismas nustatė, kad K.Betingį pareigose pažeminęs R.Petrauskas nesilaikė teisės aktuose numatytos tvarkos. K.Betingis iš karto po tokio sprendimo grįžo į vadovo pareigas.

Generalinė prokuratūra apskundė teismo sprendimą, motyvuodama tuo, kad pedofilijos skandalo įkarštyje atleistas K.Betingis pažeidė profesinę etiką, kalbėdamas žiniasklaidai apie problemas prokuratūros sistemoje. Tačiau teismo tokie argumentai neįtikino ir Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas paliko galioti žemesnės instancijos teismo sprendimą grąžinti Kęstutį Betingį į Kauno prokuratūros vadovo postą.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius