Naujienų srautas

Lietuvoje2018.01.18 17:49

Vilniaus daugiabučiuose prasideda termošokai: ar kyla legioneliozės grėsmė?

Kai kuriuose Vilniaus miesto daugiabučiuose gyventojai pastebi skelbimus, kuriuose informuojama numatomus termošokus, t. y. apie karšto vandens temperatūros kėlimą. Ar tai reiškia, kad vėl kilo legioneliozės grėsmė?

Legionelioze susergama, jei įkvepiama legionella bakterijų, kurios dauginasi vandenyje. Dažniausiai ja suserga žmonės, kurie turi silpnesnę imuninę sistemą. 

Termošokas arba terminė vandens dezinfekcija, kaip pasakoja specialistė, įprastai daroma tada, kai žinoma, kad vandenyje yra legionella bakterijų, tačiau šiemet tokios dezinfekcijos imtasi Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyva.

Kaip aiškina Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Asta Razmienė, tokia iniciatyva nėra pagrįsta, nes termošokai pagal higienos normas atliekami, kai fiksuojama legioneliozės susirgimų arba kai kyla grėsmė, kad vandenyje atsiras legionella bakterijų, pavyzdžiui, kai karšto vandens vamzdžiuose vanduo ilgiau „užsistovi“. 

„Reikalingumo pagrindo nežinome – susirgimų šiuo metu nėra. Galbūt karšto vandens tiekėjai atlieka savikontrolinius tyrimus ir jie yra kažką ir aptikę“, – svarstė specialistė. 

 Pasak jos, jau pavasarį ši liga buvo suvaldyta ir daugiau legioneliozės atvejų Vilniaus mieste nebeužfiksuota.

Pernai nuo legioneliozės Vilniuje mirė 3 žmonės.

Plačiau apie tai – pokalbio įraše. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi