Lietuvoje

2018.01.18 18:26

A. Siaurusevičius: R. Karbauskio tikrieji tikslai – kontroliuoti LRT

15min.lt, BNS2018.01.18 18:26

Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius sako, kad „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio ketinimai paviešinti Seimo nariams atsiųstus LRT dokumentus įrodo, jog politikas siekia kontroliuoti visuomeninį transliuotoją.

„R. Karbauskis šiandien patvirtino mano prognozes, kad jis reikalavo konfidencialių dokumentų tam, kad juos galėtų viešai paskelbti. Tai man galutinai įrodo jo tikruosius tikslus“, – BNS ketvirtadienį sakė A. Siaurusevičius.

„Tie tikslai – kontroliuoti LRT. R. Karbauskis skęsta ir manipuliuodamas bando pasiimti mus, bet manau, kad tas nepavyks. LRT liks laisva“, – pridūrė jis.

LRT vadovas žada, jog nacionalinio transliuotojo administracija ir taryba pakomentuos visą informaciją. Jis taip pat užsimena, kad nors „LRT iki šiol nėra uždavusi klausimų, galbūt reikės užduoti klausimus R. Karbauskiui“.

„Bus galima kalbėti, kiek ministerijos kam moka. Jei viešumas, tai – visur“, – teigė jis, tačiau nedetalizavo, apie kokią informaciją kalba.

A. Siaurusevičius, BNS nuotr.

„Valstiečių“ lyderis R. Karbauskis ketvirtadienio vakarą pranešė, jog kitą savaitę paviešins dalį LRT Seimo nariams atsiųstų dokumentų. Politikas sako, kad juose matomi skandalingi faktai apie LRT lėšų naudojimą.

„Matydamas, jog bus bandoma daryti vis didesnį spaudimą Seimo komisijai, man asmeniškai, nutariau pasinaudoti savo teise išviešinti kai kuriuos nuasmenintus LRT Seimo nariams atsiųstus dokumentus, kad taptų akivaizdu, jog Seimo narių noras tirti LRT finansinę veiklą turi daug daugiau pagrindo, nei tai įmanoma įsivaizduoti“, – ketvirtadienį socialiniame tinkle „Facebook“ pareiškė valdančiosios „valstiečių“ partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

„Jei aš to nepadarysiu artimiausiu metu, bus bandoma toliau formuoti visuomenės nuomonę, kad Seimo sprendimas yra politikų noras užgniaužti žodžio laisvę, kerštas už kritiką“, – priduria Seimo narys.

Antradienį jis ketina surengti spaudos konferenciją ir „pristatyti tai, kas jam, kaip Seimo nariui, Lietuvos piliečiui nesuvokiama ir atrodo, kaip pasityčiojimas iš visų mokesčių mokėtojų, švaistant valstybės lėšas, jau nekalbant apie kylančius klausimus dėl atskirų, su LRT susijusių asmenų atsakomybę“.

R. Karbauskis įraše teigia žinantis apie suinteresuotų asmenų veiksmus bandant slėpti informaciją po to, kai imta domėtis LRT finansais.

„Belieka tik spėlioti, kas nutiks, kai bus pateikta likusi LRT finansinių dokumentų dalis, kuri Seimo nariams nebuvo pateikta, motyvuojant konfidencialumo sąlygomis“, – rašo Seimo Kultūros komiteto pirmininkas, tikinantis, kad „joks spaudimas ir kaltinimai nepaveiks jo apsisprendimo siekti skaidrumo LRT“.

R. Karbauskio tvirtinimu, yra „siekiama, kad Seimo komisija negalėtų pradėti savo veiklos“. Ir taip esą yra dėl to, jog Seimo laikinajai komisijai negalima nepateikti finansinių dokumentų (kitaip nei pavieniams parlamentarams).

Sausio 13-ąją Seimas sudarė laikinąją tyrimo komisiją, kuriai iki birželio 1-osios pavesta atlikti parlamentinį tyrimą dėl LRT ūkinės, finansinės, vadybinės veiklos.

Komisija vertins LRT tarybos pateiktą 2016 metų veiklos ataskaitą, taip pat, „ar LRT valdymo struktūra, įdarbintų darbuotojų skaičius, darbuotojų atlyginimų dydis, pačios LRT kuriamų laidų, LRT kartu su prodiusavimo paslaugas teikiančiomis kompanijomis ar nepriklausomais prodiuseriais bei tik prodiusavimo paslaugas teikiančių kompanijų ar nepriklausomų prodiuserių kuriamų laidų santykis įgalina racionalų valstybės biudžeto lėšų naudojimą bei atitinka Lietuvoje esančios rinkos sąlygas“.

Komisija taip pat analizuos, ar LRT valdymo struktūra, apibrėžtos jos funkcijos bei kompetencijų pasidalijimas atitinka europinę nacionaliniams transliuotojams taikomą praktiką, ar užtikrina skaidrų LRT darbą ir sudaro tinkamas sąlygas nacionalinio transliuotojo misijai įgyvendinti.

Prieš sudarant komisiją, parlamentarai du kartus LRT tarybai teikė klausimų. Į dalį jų visuomenins transliuotojas neatsakė argumentuodamas sutarčių konfidencialumu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.