Lietuvoje

2018.01.18 13:30

VPT: Ligonių kasos turi nutraukti sveikatos draudimo sistemos pirkimą

BNS2018.01.18 13:30

Valstybinės ligonių kasos turi nutraukti beveik 1 mln. eurų vertės privalomojo sveikatos draudimo informacinės sistemos (SVEIDRA) plėtros ir priežiūros paslaugų pirkimą, nurodė Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT).

Tarnybos nuomone, Ligonių kasų pasirinkti pasiūlymų vertinimo kriterijai neobjektyvūs ir suteikė galimybę skirti aukštesnius balus iš anksto pasirinktam tiekėjui.

VPT savo išvadoje nurodo, kad didžiausias lyginamasis svoris (60 balų) skirtas kriterijams, kurie įvertinami ne pagal objektyvius faktinius duomenis, o iš esmės tik pagal tiekėjo gebėjimus aiškiai, nuosekliai ir plačiai aprašyti numatomas teikti paslaugas. Tarnybos nuomone, teiginiai, pagal kuriuos buvo vertinami tiekėjų pasiūlymai, neaiškūs, o jais remiantis atliktas pasiūlymų vertinimas – nepagrįstas.

Nustatyta, kad konkurso sąlygose nedetalizuota balų skyrimo tvarka, neaišku keliais balais vertinamas atitikimas konkrečiam teiginiui. Pavyzdžiui įmonių „Algoritmų sistemos“ ir BAIP grupė bei „GO-ERP“, „Adwisery“ ir „Corporate Securitus“ atitiko vienodą skaičių vertinimo teiginių, tačiau gavo skirtingus įvertinimus.

VPT taip pat pažymėjo, kad kvalifikacinis reikalavimas pas paskutinius trejus metus būti įgyvendinus bent vieno informacinės sistemos tobulinimo ir priežiūros sutartį už ne mažiau kaip 600 tūkst. eurų yra nepagrįstas ir riboja konkurenciją.

Be to, VPT nuomone, pirkimas turėjo būti skaidomas į atskiras dalis.

Populiariausi