Naujienų srautas

Lietuvoje2018.01.17 18:43

VTEK tirs žemės ūkio ministro B. Markausko elgesį

ELTA 2018.01.17 18:43

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl žemės ūkio ministro Broniaus Markausko elgesio. Bus aiškinamasi, ar jis nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimo vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.  

Tyrimas pradėtas Seimo narės Agnės Bilotaitės pranešimo pagrindu. Teigiama, kad B. Markauskas Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) vadovu antrai ketverių metų kadencijai be konkurso paskyrė Eriką Bėrontą. Esą E. Bėronto vadovaujama NMA yra skyrusi 4 mln. eurų paramą kooperatyvui „Pienas LT“, kurio valdybos narys ir pajininkas tuo metu buvo B. Markauskas, o šiuo metu – jo motina.

B. Markausko sprendimas be konkurso paskirti E. Bėrontą antrai kadencijai sulaukė tiek prezidentūros, tiek vyriausybės kritikos. Antradienį prezidentės patarėjas Mindaugas Lingė pareiškė, kad šis sprendimas kompromituoja ir patį B. Markauską, primena ELTA.

Trečiadienį iš pareigų atleistas NMA vadovas turi specialiojo liudytojo statusą STT tyrime dėl 4 mln. eurų lėšų iššvaistymo. Tačiau E. Bėrontas praėjusią savaitę bet kokius įtarimus atmetė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi