Lietuvoje

2018.01.18 07:00

Įspėja dėl žiemos keliamų pavojų: ragina net apsirūpinti maisto atsargomis

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.01.18 07:00

Ugniagesiai įspėja, kad šiemet dėl šaltos žiemos padaugėjo gaisrų, o didėjantis kritulių kiekis gali pridaryti nemenkų bėdų ir atokiau gyvenantiems žmonėms.

„Kyla sunkumų, kai susiduriama su didesniu sniego kiekiu, nes būna apsunkintas ugniagesių patekimas prie atokesnių vietų. Tad reikėtų rūpintis, kad keliai būtų kuo geriau nuvalyti, kuo turėtų pasirūpinti ne tik gyventojai, bet ir seniūnijos“, – teigia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovas Aurimas Gudžiauskas.

Anot specialisto, atokiau gyvenančius, vyresnius žmones dėl viso pikto reikėtų aprūpinti ir atsargomis – maistu, geriamuoju vandeniu, kuru.

Pašnekovas taip pat perspėja dėl gaisrų pavojaus, kurių šiemet, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, padaugėjo – šiemet jau įvyko 80 gaisrų, kuriuose žuvo vienas žmogus

„Šiemet – padidėjęs gaisrų skaičius, nors žuvusių skaičius mažesnis. Kuo didesni šalčiai, kuo jie ilgiau trunka, tuo daugiau gaisrų ir aukų“, – teigia specialistas ir kaip vienas iš pagrindinių nelaimių priežasčių įvardija nesutvarkytas krosnis, neišvalytus dūmtraukius bei neatsakingą kuro laikymą.

Daugiau – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt