Lietuvoje

2018.01.17 17:35

Prezidentūra: Lietuvos užsienio politika tampa globali

LRT.lt2018.01.17 17:35

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvai akredituotais užsienio valstybių ambasadoriais. Tradiciniame susitikime, kuriame dalyvavo net 67 šalių atstovai, aptartos tarptautinės politikos ir saugumo aktualijos, Lietuvai svarbiausi klausimai šiais metais.

Užsienio valstybių ambasadoriams taip pat pristatytas trečiadienį į Lietuvą pargabentas Vasario 16-osios aktas. Prezidentė padėkojo Vokietijai, išsaugojusiai šį istorinį dokumentą, ir visoms valstybėms, kurios rėmė Lietuvos nepriklausomybę, nepripažino okupacijos, palaikė sunkiausiu metu ir šiandien padeda užtikrinti mūsų šalies saugumą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Atkurtos valstybės šimtmečio metai turi ne tik simbolinę reikšmę, bet ir suteikia galimybę dar labiau sustiprinti ryšius ir su artimiausiais kaimynais, ir su globaliais partneriais. Šiais metais planuojama virš dviejų dešimčių aukščiausių užsienio valstybių vadovų vizitų į Lietuvą. Tai rodo, jog visame pasaulyje Lietuva turi daug partnerių ir draugų, kurie pasitiki mumis ir su kuriais kartu stipriname savo šalies bei tarptautinį saugumą ir gerovę.

Šie metai Lietuvai ypatingi ir tuo, jog esame finišo tiesiojoje derėdamiesi dėl narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO). Lietuva daug nuveikė įgyvendindama narystei EBPO ir šalies ekonominei gerovei būtinas reformas ir yra pasiryžusi kuo greičiau užbaigti stojimo procesą. Narystė šioje ekonomiškai stipriausias valstybes jungiančioje organizacijoje – tai galimybė prisidėti prie pasaulio pažangos ir nauda Lietuvai. Ji paskatins šalies ekonomikos augimą, konkurencingumą ir atvers kelią naujoms investicijoms.

Birželį Vilniuje taip pat bus surengtas pasaulinis moterų lyderių forumas. Tai – Lietuvos indėlis į globalias pastangas gerinti moterų teisių padėtį, kovoti su nelygybe ir smurtu prieš moteris.

R. Dačkaus (LRP kanceliarija) nuotr.

Valstybės šimtmečio sukaktį Lietuva pasitinka turėdama realias kolektyvinės gynybos garantijas. Daugiašaliai NATO batalionai regione, prie kurio prisijungė net 23 Aljanso šalys, užtikrina patikimą atgrasymą. Tačiau, prezidentės teigimu, grėsmės saugumui neišnyksta, todėl visos NATO teritorijos apsaugojimas ties rytine Aljanso siena išliks vienu pagrindinių prioritetų. Šiais metais vyksiančiame NATO viršūnių susitikime Lietuva kartu su sąjungininkėmis sieks papildomų saugumo priemonių, spartinti sprendimų priėmimą NATO, įvykdyti vadaviečių reformą.

Lietuva taip pat prisideda prie globalių pastangų kovoje su terorizmu ir dalyvauja tarptautinėse taikos palaikymo misijose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt