Naujienų srautas

Lietuvoje2018.01.17 17:33

A. Siaurusevičius: norint skaityti sutartis ir sąmatas, reikia turėti kompetencijos

Seimas nusprendė įkurti laikinąją komisiją dėl LRT ūkinės, finansinės, vadybinės veiklos. Ko verti nuogąstavimai, kad taip politikai siekia nacionalinio transliuotojo turinio kontrolės? Apie tai su LRT generaliniu direktoriumi Audriumi Siaurusevičiumi vaizdo konferencijos metu kalbėjosi 15min.lt.

Konfidencialią informaciją apie LRT finansus nacionalinis transliuotojas yra pateikęs Seimo nariams. Tačiau A. Siaurusevičius trečiadienį teigė, kad, jo žiniomis, parlamentarai ja esą nesidomi.

„Skaito keli suinteresuoti asmenys (...) Vis tiek tas klausimas sukasi apie Ramūną Karbauskį ir jo aplinką“, – sakė jis.

„Valstietė“ Agnė Širinskienė iš Seimo tribūnos yra sakiusi, kad su prodiuseriais LRT pasirašo papildomas sutartis, pagal kurias esą dar kartą sumokama už tuos pačius dalykus.

„Paneigiu. Ponia A. Širinskienė savo kalbėjimu parodė, kad norint skaityti sutartis ir sąmatas, reikia turėti kompetencijos. Ir ji pademonstravo, kad tos kompetencijos jai trūksta“, – į kaltinimus atsakė LRT generalinis direktorius.

Jis teigė, kad A. Širinskienei ir kitiems parlamentarams nacionalinio transliuotojo atstovai mėgins išaiškinti, ką reiškia tie skaičiai.

Paklaustas, kaip sprendžiama, kuri laida atsidurs eteryje, nes LRT tam viešųjų pirkimų neskelbia, A. Siaurusevičius tikino, kad mechanizmas gana sudėtingas, tačiau patikino, kad komisijoje, kuri atrenka projektus, jis nedirba.

„Visų pirma LRT komisija patvirtina temas. Tada formuojame konkurso sąlygas pagal tas temas (...). Aš pats komisijoje nedalyvauju, komisija sudaryta iš keliolikos žmonių – tai yra mūsų darbuotojai, kurie formuoja programą“, – sakė jis.

Anot A. Siaurusevičiaus, tais atvejais, kai su laimėjusiomis prodiuserių bendrovėmis nebuvo pasirašytos sutartys, taip nutiko todėl, kad nebuvo sutarta dėl galutinės projekto kainos.

LRT generalinis direktorius laikosi nuomonės, kad politikų inicijuotas tyrimas yra siekis užvaldyti nacionalinį transliuotoją ir sau palankia linkme pakreipti jo turinį. Jis įsitikinęs, kad po tyrimo Seimo nariai panorės keisti LRT įstatymą, kuris leis kištis į nacionalinio transliuotojo turinį.

Seimo komisija įpareigota iki birželio 1-osios įvertinti LRT tarybos pateiktą 2016 metų veiklos ataskaitą, taip pat ar valstybės lėšos naudojamos racionaliai, ar iš prodiuserių perkamų paslaugų kainos atitinka rinkos sąlygas, kitus LRT veiklos aspektus. 

Grupė opozicinių parlamentarų netrukus kreipsis į Konstitucinį Teismą, kurio teirausis, ar Seimo noras tirti LRT finansus neprieštarauja Konstitucijai.

Premjero Sauliaus Skvernelio nuomone, tyrimą dėl LRT turėtų atlikti ne politikai, o teisėsauga.

„Valstiečiai“ LRT daugiausia prikiša skaidrumo stoką – esą slepiama informacija apie disponavimą dideliu LRT biudžetu. A. Siaurusevičiaus teigimu, atskleidžiama tiek, kiek leidžiama – esą LRT riboja konfidencialumo susitarimai su trečiosiomis šalimis, t.y. su prodiuserinėmis kompanijomis.

LRT taip pat prikišama, jog LRT tarybos nariai netinkamai ar neviešai deklaruoja interesus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi