Lietuvoje

2018.01.17 13:46

VTEK: „Registrų centro“ darbuotojai M. Žaliukas ir S. Kvedaravičius pažeidė įstatymą

ELTA 2018.01.17 13:46

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienio posėdyje nusprendė, kad Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus pažeidė VĮ „Registrų centras“ Sertifikatų centro vadovas Mindaugas Žaliukas ir buvęs Infrastruktūros valdymo departamento viršininkas Saulius Kvedaravičius.

Tyrimas atliktas gauto pranešimo pagrindu.

Nustatyta, kad M. Žaliukas turėjo pateikti privačių interesų deklaraciją iki 2012 m. rugsėjo pabaigos, tačiau tai padarė tik 2017 m. lapkritį – po to, kai VTEK pradėjo tyrimą.

Eidamas pareigas „Registrų centre“, M. Žaliukas turi administravimo įgaliojimus: jam suteikta teisė vadovauti Sertifikatų centrui, skirstyti darbus šio centro darbuotojams, kontroliuoti jų rengiamų dokumentų teisingumą ir pan. Dėl šios priežasties M. Žaliukui galioja pareiga deklaruoti privačius interesus.

Tyrimo metu taip pat nustatyta, kad, 2012 m. rugsėjį, teikdamas privačių interesų deklaraciją, S. Kvedaravičius privalėjo nurodyti esąs daugiabučių namų savininkų bendrijos „Vytenio loftai“ pirmininku bei duomenis apie savo sutuoktinę, tačiau šį ryšį jis deklaravo tik 2017 m. gruodį.

VTEK vertinimu, buvusiam VĮ „Registrų centras“ Infrastruktūros valdymo departamento viršininkui nekilo pareiga deklaruoti ryšį su tikrąja ūkine bendrija „Progesa“, kadangi S. Kvedaravičiui einant minėtąsias pareigas ši bendrija buvo išregistruota iš juridinių asmenų registro. Todėl dėl šių aplinkybių tyrimas nutrauktas.

Taip pat VTEK nutraukė tyrimą dėl aplinkybių, susijusių su 2017 metais sudarytų dviejų pirkimo sandorių ir vieno nekilnojamojo turto nuomos sandorio deklaravimu. Pareiga deklaruoti šias aplinkybes šiuo atveju S. Kvedaravičiui nekilo, nes sandoriai sudaryti jam jau nustojus eiti vadovaujamas pareigas VĮ „Registrų centras“.

Valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys, pripažinti pažeidę privačių interesų deklaravimą reglamentuojančias Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas, vienerius metus nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos negali būti skatinami.