Lietuvoje

2018.01.17 12:26

VTEK pradėjo tyrimą dėl laiku nedeklaruotų R. Karbauskio sandorių

15min.lt 2018.01.17 12:26

Trečiadienį Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nagrinėjo 15min portale paskelbtą informaciją apie Ramūno Karbauskio elgesį. VTEK nusprendė pradėti tyrimą dėl politiko laiku nedeklaruotų sandorių.

R. Karbauskis laiku nedeklaravo daugiau nei 3 milijonų eurų piniginės dovanos savo vaikams. Taip pat politikas savo deklaracijoje iš viso nebuvo nurodęs, kad du jo sūnūs, sesuo, brolis, marti ir tėvas valdo žemės ūkio bendroves.

Po 15min tyrimo antradienį Seimo narys savo deklaraciją papildė ir nurodė joje artimiausių giminaičių valdomas bendroves bei pinigines dovanas vaikams. R. Karbauskis deklaracijoje nurodo, jog sandoriai buvo įvykdyti 2017 metų lapkričio mėnesį, o pagal įstatymą sandorius reikia deklaruoti per mėnesį. Taigi politikas galimai pavėlavo deklaruoti dovanas vaikams.

Primename, kad 15min tyrimas pirmadienį atskleidė, jog per artimųjų valdomas įmones LVŽS lyderio „Agrokoncernas“ prieina prie žemės, kurios nebegali pirkti dėl įstatyme įtvirtintų apribojimų. R. Karbauskio koncernui ir susijusioms įmonėms daugiau žemių pirkti negalima, bet tai daro jo artimųjų verslai – jie oficialiai nėra susiję su „Agrokoncernu“.

Narsto prokurorai, opozicija inicijuoja parlamentinį tyrimą

Į 15min tyrimą apie galimą žemės įsigijimo ribojimų apėjimą sureagavo ir politikai, ir teisėsauga. Seimo opozicija inicijuoja parlamentinį tyrimą dėl Karbauskių imperijos veiklos, o antradienį į istoriją kiek netikėtai įsijungė ir Generalinė prokuratūra.

Prokurorai paskelbė inicijuojantys tyrimą ginant viešąjį interesą. Tokią galimybę, susijusiems asmenims galimai viršijus 500 hektarų ribą, numato įstatymas. Po tyrimo prokurorai spręs, ar yra „įstatyme numatyti pagrindai kreiptis į teismą“.

Primename, jog R. Karbauskis kategoriškai nesutinka, jog su jo artimaisiais susijusios įmonės pasitelktos įstatymo apėjimui. Politikas kartoja, jog įstatymai apeiti nebuvo – nes jų esą visą laiką buvo laikomasi.