Naujienų srautas

Lietuvoje2018.01.17 15:05

LRT tyrimas: 32 Seimo nariai kreipėsi į Konstitucinį Teismą

LRT.lt 2018.01.17 15:05

Seimo nariai trečiadienį kreipėsi į Konstitucinį Teismą (KT) siekdami išsiaiškinti, ar sudaryta laikinoji tyrimo komisija tirti Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) veiklą neprieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai. Vienas iš iniciatyvos autorių konservatorius Mykolas Majauskas patvirtino, kad po kreipimusi į KT pasirašė 32 parlamentarai, teigiama Seimo nario pranešime spaudai. 

Kreipimąsi pasirašė Seimo nariai iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Lietuvos Socialdemokratų partijos, Liberalų sąjūdžio frakcijų, taip pat keli parlamentarai iš mišrios Seimo narių grupės.

M. Majausko nuomone, laikinosios tyrimo komisijos sudarymas neturi nieko bendro su parlamentine kontrole ir tėra siekis suvesti asmenines sąskaitas. Parlamentaro teigimu, be Seimo yra ir kitų kompetetingų institucijų, kuriuos galėtų atlikti finansinį ir veiklos auditą, todėl penktadienį Seimo nario iniciatyva buvo įregistruotas įstatymo projektas, numatantis, kad Valstybės kontrolė, įgyvendindama savo funkcijas, kiekvienais metais atliktų finansinį ir kas metus – valstybinį LRT veiklos auditą.

„Seimo atsakomybė yra įstatymu nustatyti nacionalinio transliuotojo veiklos kontrolės modelį, o ne pačiam imtis kontroliuoti jo veiklą. Dėl šios priežasties pasirašiau kreipimąsi į Konstitucinį Teismą išaiškinti, ar Seimo iniciatyva tirti nacionalinį transliuotoją yra teisėta ir neprieštarauja Konstitucijai“, –  sako M. Majauskas.

Kreipimosi tekste pažymima, nacionalinio transliuotojo veiklos viena iš svarbių misijų yra objektyviai nušviesti svarbiausius valstybės įvykius, pateikti informaciją apie svarbiausių valdžios institucijų: prezidentės, vyriausybės, Seimo, politinių partijų, teismų, kitų svarbiausių institucijų veiklą.

Seimo nariai taip pat pažymi, kad Konstitucinis Teismas aiškiai apibrėžė, jog LRT nepriklausomumą galima garantuoti tik atribojant LRT valdymą nuo valdžios institucijų ir pareigūnų kišimosi į LRT veiklą.

„Akivaizdu, kad Seimo nariai turi savų interesų, susijusių su nacionalinio visuomeninio transliuotojo veikla, arba priklauso interesų grupėms (taip pat ir institucionalizuotoms), kurios turi būtent tokių interesų, todėl Seimo nariai yra asmenys, kurie pagal Konstitucinio Teismo suformuluotą doktriną negali vykdyti nacionalinio visuomeninio transliuotojo veiklos kontrolės, nes toks kontrolės metodas pažeidžia nacionalinio visuomeninio transliuotojo nepriklausomumo konstitucinę vertybę“, – teigiama rašte.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi