Naujienų srautas

Lietuvoje2018.01.16 16:07

Budėdami prie pėsčiųjų perėjų senjorai rūpinasi moksleivių saugumu

LRT.lt 2018.01.16 16:07

Sausį sostinės savivaldybė kartu su aktyviais senjorais organizuoja ypatingą akciją – sausio 15–19 dienomis senjorai budės prie pėsčiųjų perėjų kiekvieną rytą prieš pamokas, kad moksleiviai saugiai pasiektų mokyklas, kol rytai dar tokie tamsūs.

Šios akcijos iniciatorius Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis pastebi, kad toks bendradarbiavimo sumanymas jau senokai sėkmingai gyvuoja užsienio šalyse, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Naujoji miesto administracija siekia į aktualias miesto gyvenimo sritis įtraukti norinčius padėti bei aktyvia veikla užsiimti senjorus – itin dažnai jų per gyvenimą sukaupta patirtis ir išmintis yra pamirštama sulig žmonės išeina į pensiją. Šia akcija siekiame tiek šio tikslo, tiek, be abejo, padidinti moksleivių saugumą ankstyvais ir tamsiais rytais“, – pasakojo P. Poderskis.

Sostinės savivaldybė prie akcijos pakvietė prisidėti ir partnerius: „Lietuvos draudimas“ senjorams parūpino ryškias liemenes su atšvaitais, o savanoriškai šaltyje besidarbuojančius senjorus kiekvieną dieną kava sušildys ir nemokamai pavaišins „Caffeine“.

Šiuo metu prie iniciatyvos prisijungė  37 Lietuvos „Bočių“ Vilniaus skyriaus ir Vilniaus Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto senjorai, kurie budi prie 24 mokyklų perėjų. Senjorai vaikus palydi Antakalnyje, Šnipiškėse, Senamiestyje, Justiniškėse, Žirmūnuose, Lazdynuose, Karoliniškėse, Šeškinėje, Vilkpėdėje, Naujininkuose, Naujamiestyje ir Verkiuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi