Naujienų srautas

Lietuvoje2018.01.16 15:01

Vilniaus savivaldybė ieško, kas turi atsakyti už neskaidrius Lukiškių aikštės konkursus

ELTA 2018.01.16 15:01

Viešųjų pirkimų tarnybai (VPT) nustačius, kad Lukiškių aikštė atnaujinta pažeidžiant įstatymus, Vilniaus savivaldybės antikorupcijos komisija ėmėsi ieškoti kaltųjų.

Antradienį komisija nusprendė aiškintis, kas turi prisiimti atsakomybę už aikštės atnaujinimą.

„Komisija pareikalavo papildomos išsamios medžiagos, kad galėtų nustatyti, kieno politinė atsakomybė ir kieno administracinė atsakomybė buvo už priimtus sprendimus“, – Eltai sakė komisijos pirmininkas, tarybos narys Kęstutis Nėnius.

Anot jo, iš pradžių komisija kvietė pasiaiškinti vicemerą Liną Kvedaravičių, tačiau šis atsiuntė paaiškinimą, kad nebuvo atsakingas už projektą.

„Tarybos narius tai nustebino, nes visi matėme, kad jis važinėjo, dėkojo darbuotojams, prisidėjusiems prie aikštės atnaujinimo. Dabar, kai reikia atsiskaityti, paaiškėjo, kad nekuravo, tai siekiame išsiaiškinti, kas visgi buvo atsakingas“, – teigė K. Nėnius.

VPT praėjusią savaitę pranešė, kad nagrinėjo tris pirkimus. Tarnyba teigė nustačiusi, kad savivaldybė neatsakingai ir netinkamai organizavo pirmąjį pirkimą, sudarė sąlygas papildomų darbų pirkimams iš „Infes“. Visos trys vertintos sutartys vykdytos pažeidžiant Viešųjų pirkimų įstatymą.

Dėl to VPT nusprendė bylinėtis teisme.

Vilniaus savivaldybė 2016 m. kovą su „Infes“, „Ekstra statybos“ ir „Pamario restauratoriaus“ konsorciumu sudarė 2,078 mln. eurų vertės sutartį sutvarkyti Lukiškių aikštę. Pernai sausį pasirašyta beveik 31 tūkst. eurų vertės sutartis su „Infes“ dėl papildomų elektros kabelių klojimo. O gegužės mėnesį buvo pasirašyta dar viena sutartis su „Infes“ konsorciumu. Šia sutartimi už 496 tūkst. eurų įmonė turėjo įrengti beveik visas požemines komunikacijas aikštėje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi