Lietuvoje

2018.01.16 08:06

Įvertino Astravo AE streso testus: rado negerų dalykų

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.01.16 08:06

Lietuvos specialistai sako, kad Baltarusijos atominės elektrinės projektas turi šalintinų trūkumų. Ekspertai taip kalba įvertinę Astravo jėgainės streso testų ataskaitą. 

Dokumentą, kuriame apžvelgiamas elektrinės saugumas nepalankiomis sąlygomis, Europos Komisijai Minskas pateikė praėjusių metų pabaigoje. 

„Projektas neatitinka tam tikrų šiuolaikinių saugos standartų. Kelia abejonių Baltarusijos atominės elektrinės projekto atsparumo ekstremaliam žemės drebėjimui analizė, nevertinti šalia Baltarusijos atominės elektrinės esančių miškų galimų gaisrų bei kitų pavojų padariniai. Taip pat trūksta pasirinktų ekstremalių įvykių sąrašo pagrindimo ir [dokumente randama] daug deklaratyvių teiginių, kurie streso testo ataskaitoje nėra pagrįsti“, – LRT RADIJUI komentavo Sigitas Šlepavičius iš Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos. 

Ataskaitą taip pat vertinusi tarptautinė organizacija „Greenpeace“ teigia, kad negalima atmesti didelės avarijos tikimybės Astravo atominėje. 

Lietuvos ir kitų vertintojų klausimus bei pastabas tarptautinė ekspertų grupė turi apibendrinti iki šių metų vidurio. Baltarusijos atstovai yra teigę, kad streso testai buvo atlikti pagal Europos metodiką ir rekomendacijas.