Naujienų srautas

Lietuvoje2018.01.15 18:21

Neblaivus vairavęs Telšių gimnazijos direktorius neteko vairuotojo pažymėjimo

BNS 2018.01.15 18:21

Telšių policija vieniems metams atėmė teisę vairuoti Telšių Žemaitės gimnazijos direktoriui Žydrūnui Želniui, jis gruodį buvo sulaikytas neblaivus prie vairo.

Direktoriui taip pat skirta 375 eurų bauda, BNS pranešė Telšių apskrities policijos atstovė Aušra Blaževičienė.

Gimnazijos direktoriui bus skirta ir drausminė nuobauda – po įvykio savivaldybėje sudaryta komisija nustatė, kad prie vairo neblaivus sėdęs Ž. Želnys pažeidė moralės ir etikos principus, jo veiksmai diskredituoja švietimo bendruomenę.

„Gavęs išvadą paprašiau parašyti pasiaiškinimą raštu, iki darbo dienos šiandien jis turi jį pateikti. Kol kas neturiu, bet laukiu. Gavęs pasiaiškinimą, perskaitysiu ir rytoj priimsiu sprendimą. Gali būti, kad teiksiu tarybai sprendimo projektą dėl atleidimo dėl moralės ir etikos principo pažeidimo“, – BNS pirmadienį sakė Telšių meras Petras Kuzinas.

Jis teigė pats 25 metus dirbęs pedagogu, todėl suvokia, kokia atsakomybė gula ant švietimo darbuotojo ir kaip jis turi elgtis, norėdamas rodyti pavyzdį jaunimui.

Ž. Želnys buvo sulaikytas gruodžio 11-osios pavakarę Luokės gatvėje, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnams patikrinti sustabdžius automobilį „VW Touareg“. Prie jo vairo sėdėjusiam 57 metų direktoriui nustatytas lengvas, 0,71 promilės, girtumas. Policijai jis įkliuvo ne darbo metu, tačiau praėjus vos 8 minutėms po darbo pabaigos. Pasiaiškinime komisijai direktorius nurodė, kad alkoholį vartojo sėdęs į automobilį.

Po įvykio direktoriui pradėta administracinio nusižengimo teisena, jam grėsė bauda nuo 300 iki 450 eurų bei teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo vienų metų iki vienų metų ir šešių mėnesių.

Savivaldybėje sudarytai komisijai pirmininkavęs vicemeras Kęstutis Gusarovas BNS sakė, kad komisijos išvados atiduotos merui vertinti.

„Meras laukia paaiškinimo, sprendimą priims meras, gavęs pasiaiškinimą“, – BNS sakė vicemeras.

Komisijos vertinimu, švietimo įstaigos privalo rodyti tinkamo socialinio elgesio pavyzdį tiek darbo metu, tiek po jo, už vairo sėdęs neblaivus asmuo kelia pavojų visuomenei, tai nesuderinama su etikos ir moralės principais.

„Švietimo įstaigos vadovas akivaizdžiai žemina švietimo sistemos autoritetą, kompromituoja įtaigą, kurioje jis dirba, formuoja neigiamą požiūrį į švietimo sistemą“, – rašoma komisijos išvadoje.

Gimnazijos direktorius Ž. Želnys BNS sakė nesvarstęs apie atsistatydinimą. Su meru jis dar nebuvo susitikęs.

„Neigiamai, aišku vertinu. Žmogus padaro klaidą, bet gali ją ir taisyti. Čia tokios aplinkybės buvo, smulkiai neišaiškinsi. Iš kažkur atsirado (promilės – BNS)“, – sakė direktorius apie savo poelgį.

Ž. Želnys sakė girtumą tikrinęsis Telšių ligoninėje, ten po daugiau dviejų valandų nustatytas 0,33 promilės girtumas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi