Lietuvoje

2018.01.15 16:52

A.Siaurusevičius: „Mūsų pareiga ir atsakomybė – kad laisvas žodis niekad nenutiltų”

2018.01.15 16:52

LRT generalinio direktoriaus A. Siaurusevičiaus kalba Laisvės gynėjams atminti, pasakyta vakar prie LRT Sausio 13-osios memorialo „Varpas”:

Kas yra „Varpas“? Kodėl jis iškilo prie Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos? Prisiminkime Vincą Kudirką, kuris pasakė: „Kelkite, kelkite, kelkite!”. Varpas – tai Laisvė.

Varpas visada simbolizavo laisvę ir aš tikiuosi, kad jis – amžinas prie šio pastato. „O, skambink per amžius vaikams Lietuvos. Tas laisvės nevertas, kas negina jos“, – prieš šimtą metų visiems laikams parašė garsus žurnalistas ir diplomatas Bronius Kazys Balutis.

Mūsų pareiga ir atsakomybė – kad laisvas žodis niekad nenutiltų. Visada prisimenu tuos, kurių daugelis taip ir liks bevardžiai Sausio 13-osios didvyriai, – tai Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos to meto darbuotojai, dažnai neprisimenami,  kartais apspjaudyti, bet jie tuo metu buvo pagrindiniai didvyriai kartu su lietuvių tauta.

Kartais nepelnytai pamirštame ir kitus to meto herojus – demokratinę pasaulio žiniasklaidą, užsienio žurnalistus, kurių dėka pasaulis sužinojo ir reagavo.

Prisimindami žuvusius, kartu neturime pamiršti, kad tai ir mūsų pergalės diena. Mūsų Laisvės diena. Tad švęskime Laisvę ir neleiskime jos niekam pasiimti. Laisvė – amžina vertybė, visa kita – laikina.