Naujienų srautas

Lietuvoje2018.01.14 16:38

Seimo kontrolierius ragina Migracijos departamentą prašymus nagrinėti vadovaujantis teisės aktais ir jų nepažeidinėti

LRT.lt 2018.01.14 16:38

Seimo kontrolierius Augustinas Normantas išnagrinėjęs skundų dėl Migracijos departamento veiksmų nagrinėjant užsieniečių prašymus dėl leidimo gyventi Lietuvoje padarė išvadą, kad Migracijos departamentas nagrinėdamas prašymus nesivadovauja teisės aktuose numatytais prašymų nagrinėjimo terminiais, netinkamai informuoja pareiškėjus apie prašymų nagrinėjimą, teigiama pranešime spaudai.

Seimo kontrolierius taip pat pastebėjo, kad Migracijos departamentas stabdo prašymų nagrinėjimą, nesivadovaudamas teisės aktuose numatytais prašymo nagrinėjimo stabdymo pagrindais.

„Jei atliekamas patikrinimas dėl įmonės fiktyvumo, prašymo nagrinėjimas išduoti leidimą laikinai gyventi skubos tvarka nėra stabdomas, o tiesiog yra nagrinėjamas bendrąja tvarka“, – pastebima Seimo kontrolieriaus išvadose.

Seimo kontrolierius taip pat pastebi, kad Migracijos departamentas netinkamai informuoja pareiškėjus apie prašymo nagrinėjimo stabdymo priežastis, nenurodo, kokius papildomus duomenis jie turi pateikti.

„Atkreiptinas dėmesys į tai, kad, jei nepakanka prašymo išduoti leidimą laikinai gyventi šalyje pagrindžiančių duomenų, Migracijos departamentas ne vėliau kaip per mėnesį nuo prašymo pateikimo dienos turi raštu apie tai informuoti pareiškėją ir nustatyti pagrįstą terminą reikiamiems duomenims pateikti“, – rašoma Seimo kontrolieriaus išvadose.

Seimo kontrolierius pastebi, kad pareiškėjo informavimas apie tai, kad bus apklausa, nereiškia, kad jis buvo informuotas tinkamai: „Migracijos departamentas privalo pareiškėją informuoti ne tik apie apklausos datą ir laiką, bet kokius dokumentus ar duomenis jis turi pateikti.“

A. Normantas taip pat pastebi, kad pareiškėjų informavimas telefonu nėra laikytinas tinkamu: „Migracijos departamentas informaciją pareiškėjams turi pateikti elektroniniu paštu arba paštu.“

Atmesdamas Migracijos departamento argumentus dėl tris kartus valstybės tarnautojui viršijančio krūvio, Seimo kontrolierius pažymi: „Šios aplinkybės Migracijos departamento pareigūnams nesuteikia teises nesilaikyti nustatytos prašymų nagrinėjimo tvarkos ir terminų. Parašymų išduoti leidimą laikinai gyventi šalyje nagrinėjimas ir sprendimų šiuo klausimų priėmimas – viena iš Migracijos departamento funkcijų iš šią funkciją įstaigos pareigūnai turi atlikti laikydamiesi teisės aktuose nustatytų reikalavimų.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi