Lietuvoje

2018.01.14 16:40

Bėgime, skirtame Sausio 13-osios aukoms pagerbti, dalyvavo daugiau nei 8000 žmonių

Rūta Dambravaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2018.01.14 16:40

Vilniuje įvyko bėgimas, skirtas Sausio 13-ąją žuvusiems Lietuvos laisvės gynėjams atminti.

Daugiau nei 8000 bėgikų įveikė 9 kilometrų distanciją nuo Antakalnio kapinių iki Vilniaus televizijos bokšto.

„Maždaug 7 tūkstančiams 600 buvo padalinta atributika, todėl spėjame, kad toks skaičius dalyvavo. Maždaug pusė dalyvių civiliai, pusė kariai, pagal registraciją turėjo dalyvauti 3900 karių ir 4400 civilių, kas galėjo, negalėjo. Bet bėgimas vis tiek rekordinis, kasmet bėgimo dalyvių daugėja tūkstančiu“, – BNS sakė Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos prezidentas Vidmantas Dobrovolskas.

Pasak bėgimo organizatoriaus Vidmanto Dobrovolsko, į renginį užsiregistravo rekordinis dalyvių skaičius. Bėgime dalyvavo svečiai iš 17-os užsienio valstybių, daugiausia iš Latvijos bei Estijos.

Pirmą kartą bėgime dalyvavo ir NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės kariai, dislokuoti Rukloje.

Anot Krašto apsaugos ministerijos pranešimo, per 200 karių komanda, sudaryta iš Kroatijos, Norvegijos, Nyderlandų, Prancūzijos ir Vokietijos kontingentų, sėkmingai įveikė atstumą ir taip pademonstravo solidarumą prisimenant mūsų kovą už laisvę. Taip pat bėgime kartu bėgo ir kariai iš JAV ir Ukrainos.

Krašto apsaugos Raimundas Karoblis džiaugiasi, kad tokia žmonių gausa rodo visuomenės ir laisvs stiprybę. Tarp susirinkusiųjų į bėgimą – daug jaunimo, karių, šaulių sąjungos atstovų, moksleivių, įvairių įstaigų ir institucijų darbuotojų.

Apdovanoti ir trys gausiausi bėgime dalyvavę kolektyvai. Gausiausiu kolektyvu, dalyvavusiu pagarbos bėgime, pripažinta Sausumos pajėgų Motorizuota pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“ – jų buvo daugiau nei 2700. Gausiausias sporto klubas – Jungtinis sveikatos klubas, o didžiausias Vilniaus miesto kolektyvas – Karaliaus Mindaugo 10-oji šaulių rinktinė.

14-metis alytiškis Dovydas BNS sakė, kad jau dalyvauja antrame bėgime, jis jam labai patinka.

„Įsivaizduoju, kad buvo žmonės, kurie gynė Laisvę, Lietuvą“, – sakė moksleivis.

Iš Tauragės atvykusios ir Lietuvos šaulių sąjungos marškinėlius vilkėjusios merginos BNS sakė, kad bėgime taip pat dalyvauja antrus metus.

„Tai padėka tiems, kurie pasiaukojo Lietuvai“, – sakė 16-metė mergina.

Vyriausiasiems bėgimo dalyviams – 80 metų, tokių yra trys. Dalyvauti bėgime užsiregistravo ir vienerių metų vaikas. Prie starto buvo matyti keletas tėvų su vežimėliais.

Tradicinis bėgimas rengiamas 27 kartą, nuo 1992-ųjų.

Populiariausi

Vilija Blinkevičiūtė
10

Lietuvoje

2021.04.13 18:25

Blinkevičiūtė perspėjo socdemus: jei susvyruosime, būsime vėl „apženyti“ su konservatoriais

LSDP pakeitė pirmininko rinkimų datą; atnaujinta 21.28
10