Lietuvoje

2018.01.13 14:01

Duotas startas dar trijų universitetų reorganizavimui

ELTA2018.01.13 14:01

Seimas pritarė Lietuvos edukologijos universiteto ir Aleksandro Stulginskio universiteto reorganizavimui prijungimo būdu prie Vytauto Didžiojo universiteto.

Seimas pritarė Lietuvos edukologijos universiteto ir Aleksandro Stulginskio universiteto reorganizavimui prijungimo būdu prie Vytauto Didžiojo universiteto.

Už tokį nutarimą šeštadienį balsavo 64 Seimo nariai, 7 buvo prieš, susilaikė 4. 

Lietuvos edukologijos universitetui, Aleksandro Stulginskio universitetui ir Vytauto Didžiojo universitetui pasiūlyta iki 2018 m. kovo 1 d. pateikti Seimui universitetų reorganizavimo planą ir reorganizavimo sąlygas, kuriose būtų numatyta, kad po reorganizavimo Vytauto Didžiojo universitetas studijas vykdo Kaune, o reorganizuoto Lietuvos edukologijos universiteto studentams sudarytos sąlygos baigti studijas Vilniuje.

Nutarimu Seimo valdyba įpareigojama užsakyti nepriklausomą ekspertinį vertinimą dėl Vytauto Didžiojo universiteto, Lietuvos edukologijos universiteto ir Aleksandro Stulginskio universiteto pateikto universitetų reorganizavimo plano ir reorganizavimo sąlygų.

Nutarta, kad Lietuvos edukologijos universitetui patikėtas valstybės nekilnojamasis turtas po reorganizavimo bus perduotas Vyriausybei.

Pritardama reformai Seimo narė „valstietė“ Aušra Papirtienė kvietė ne diskutuoti, o veikti. „Nustokime tik kalbėti apie aukštojo mokslo pertvarką, diskusijoms laiko jau nebėra, reikia veikti, nes nuo nesibaigiančių kalbų aukštojo mokslo kokybė tikrai nepagerės“, – sakė A. Papirtienė.

Seimo narys konservatorius Andrius Kubilius teigė, kad universitetų bendruomenės nuomonė yra svarbi, bet kas prisiims atsakomybę už rezultatą?

„Mes jungiame tris prastos kokybės daiktus ir manome, kad tai duos geresnę kokybę? Ką mes matysime rugsėjo 1 d?“, – kritikuodamas universitetų jungimąsi, klausė A. Kubilius. 

Atsakydamas į tai Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša užtikrino, kad visi žingsniai padaryti „pasvėrus, pamatavus“. 

„Tikimės gero Lietuvai rezultato“, – teigė jis. 

Kaip jau skelbta, sausio 12 d. Seimas pritarė Lietuvos sporto universiteto (LSU) reorganizavimui jo prijungimo prie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) būdu. Už tokį nutarimą balsavo 55 Seimo nariai, prieš buvo 14, susilaikė 19 parlamentarų. 

Lietuvos sporto universiteto bendruomenė yra pareiškusi kategorišką nesutikimą, kad ši aukštoji mokykla būtų prijungta prie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Tomas Vytautas Raskevičius
Išskirtinis interviu 11