Lietuvoje

2013.06.18 12:06

Premjeras apie Turkmėnistaną: ekonominis potencialas gali būti panaudotas gerokai plačiau

ELTA2013.06.18 12:06

Pastaraisiais metais itin sparčiai plėtojami Lietuvos ir Turkmėnistano dvišaliai ekonominiai ir prekybos santykiai, tačiau esamas ekonominis potencialas gali būti panaudotas gerokai platesniame bendradarbiavimo diapazone, mano premjeras Algirdas Butkevičius.

Pastaraisiais metais itin sparčiai plėtojami Lietuvos ir Turkmėnistano dvišaliai ekonominiai ir prekybos santykiai, tačiau esamas ekonominis potencialas gali būti panaudotas gerokai platesniame bendradarbiavimo diapazone, mano premjeras Algirdas Butkevičius.

Ketvirtadienį Turkmėnistane su oficialiu vizitu viešintis Ministras Pirmininkas susitiko su šalies prezidentu Gurbanguliu Berdymuchamedovu.

„Mūsų šalys pernai paminėjo gražų jubiliejų – diplomatinių santykių užmezgimo dvidešimtmetį. Matydami tokią dinamišką tarpusavio ryšių plėtrą netolimoje ateityje galėsime įvertinti ir naujus, didelę dvišalę naudą teikiančius pasiekimus“, – susitikime sakė A. Butkevičius.

Jis pažymėjo, kad Lietuvą itin domina galimybė pasinaudoti alternatyviais dujų tiekimo šaltiniais, aktyvus Turkmėnistano rinkos augimas.

Pristatydamas Lietuvos verslo galimybes A. Butkevičius atkreipė dėmesį, kad informacinių technologijų bendrovės jau turi įdirbį Turkmėnistane ir mato didelių galimybių savo patirtimi prisidėti plėtojant informacines sistemas.

„Perspektyvios bendradarbiavimo sritys taip pat yra statybų verslas, transportas, baldų gamyba, farmacija, žuvininkystė, turizmas“, – vardijo premjeras.

Supažindinęs su Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai prioritetais Ministras Pirmininkas pažymėjo, kad ypatingas dėmesys bus skiriamas Rytų partnerystei, santykių stiprinimui su Vidurio Azijos šalimis.

„Tikiuosi, kad mūsų pirmininkavimo metu bus pasiekta pažangos ratifikuojant Turkmėnistano ir ES Partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimą“, – sakė A. Butkevičius.

Pabrėždamas ypatingą ryšių svarbą humanitarinėje ir kultūros srityse G. Berdymuchamedovas pasiūlė surengti Turkmėnistano kultūros dienas Lietuvoje ir Lietuvos kultūros dienas Turkmėnistane.

Po susitikimo buvo pasirašyta Lietuvos ir Turkmėnistano vyriausybių sutartis dėl pajamų ir kapitalo dvigubo apmokestinimo išvengimo bei mokesčių slėpimo prevencijos ir susitarimas dėl ekonominio bendradarbiavimo.

Turkmėnistanas užima ketvirtą vietą pasaulyje pagal gamtinių dujų atsargas ir įeina į medvilnės augintojų dešimtuką. Pastaraisiais metais ši šalis siekia pritraukti užsienio investicijas į tekstilės ir komunikacijos sektorius, vykdo atvirų durų prekybos politiką.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius