Lietuvoje

2018.01.12 14:36

V. Landsbergis apie Sausio 13-ąją: visuomenė turi išlikti aktyvi

Tradiciškai Laisvės gynėjų dienos išvakarėse Seime susitiko laisvės gynėjai. Iš įvairių Lietuvos kampelių suvažiavę Sausio 13-osios įvykių dalyviai teigia, kad šiandien reikia džiaugtis iškovota laisve. Daugelis pripažįsta, – tuomet prieš 27-erius metus buvo baisu, bet, pasak jų, nieko nėra šventesnio nei Tėvynės gynimas. Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis priminė, kad dabar laikai irgi neramūs – saugumo padėtis netgi blogesnė, nei kovojant už nepriklausomybę prieš 27-erius metus.

„Tą, ką mes siekėme, už ką stovėjome rizikuodami, dabar džiaugiamės (...). Laisvė iškovota, o vidinių problemų buvo ir visada bus“, – sakė buvęs Vilniaus apskrities komendantūros štabo viršininkas Jonas Užurka.

Sausio 13-osios įvykių dalyvis Albertas Keblikas sako, kad jam labiausiai įstrigo tautos vienybė, „mes gyvenom euforijoj, nes ginti tėvynę – pats švenčiausias dalykas“.

„Pasipriešinimas, kuris iš Lietuvos yra reikalingas, neturi būt pusinis arba epizodinis. Mes kai ką padarėm kaip valstybė, bet aš nežinau, ar visuomenė suvokia, kad ji turi būti aktyvi, ji turi nuolat apie tai galvot ir reikia iš savo valdžios reikalauti, kokie jūsų tolimesni veiksmai“, – ragino Aukščiausiosios Tarybs-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis.