Lietuvoje

2018.01.12 14:35

Seimas balsuos dėl universitetų jungimo

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.01.12 14:35

Seimas penktadienį turėtų apsispręsti, ar pritarti universitetų jungimui. Trečiadienį susirinkęs parlamento Švietimo ir mokslo komitetas nutarė, kad Lietuvos edukologijos (LEU) ir Aleksandro Stulginskio (ASU) universitetai būtų prijungti prie Vytauto Didžiojo universiteto (VDU), o Sporto universitetas LSU) – prie Sveikatos mokslų (LSMU).

Numatyta, kad po reorganizacijos VDU studijas vykdytų Kaune, reorganizuoto LEU universiteto studentams sudarant sąlygas studijas baigti Vilniuje.

Neigiamai įvertinto LEU studijas Švietimo ir mokslo ministerija siūlo stabdyti jau nuo liepos.

LSU bendruomenė prieštarauja prijungimui prie LSMU ir nori išlaikyti autonomiją. Tačiau pasak švietimo ir mokslo ministrės, priešingai nei LEU jungimo prie VDU atveju, šie universitetai jungiami kaip gerai vertinamos aukštosios mokyklos, taip stiprinant biomedicinos mokslų potencialą.

Ar toks galutinis universitetų jungimo planas bus įgyvendinamas, penktadienį galutinai dar turi nuspręsti Seimas plenariniame posėdyje. Pagal vyriausybės siūlomą universitetų tinklo optimizavimo planą, 14 šalies universitetų pertvarkomi į 9-is.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Tomas Vytautas Raskevičius
Išskirtinis interviu 11