Lietuvoje

2018.01.12 10:08

Seimui planuojama pateikti siūlymą dėl LRT veiklos tyrimo

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.01.12 10:08

Seimas penktadienį spręs, ar sudaryti specialiąją komisiją, kuri atliktų parlamentinį LRT valdymo, finansinės ir ūkinės veiklos tyrimą.

Anot tyrimo komisijos iniciatorių, atsakydama į Seimo narių klausimus, LRT taryba pateikė ne visą prašytą informaciją, todėl sukūrus komisiją tikimasi išsireikalauti visų duomenų.

Teigiama, kad Seimui bus siūloma sudaryti 12–13 narių tyrimo komisiją, kurioje dirbtų parlamentarai, turintys leidimus dirbti su slapta informacija. Siūloma, kad tyrimą komisija atliktų iki birželio.

Opozicinės frakcijos siūlo nekurti naujos komisijos, o LRT auditą pavesti atlikti arba Seimo Audito komitetui, arba Valstybės kontrolei. To prašo ir pati LRT.

Seimo Valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis ketvirtadienį teigė, kad siūloma komisija nebus politinė ir neturės įtakos skiriant naują LRT generalinį direktorių pavasarį. Tuo metu premjeras Saulius Skvernelis sakė, kad LRT veiklą turėtų tirti atitinkamos valstybės institucijos, o ne Seimo komisija, parlamentinis tyrimas esą būtų kraštutinė priemonė.

Iniciatyvos kritikai įžvelgia, kad kurdamas specialias komisijas, Seimas siekia perimti tiesioginę LRT kontrolę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.