Naujienų srautas

Lietuvoje2018.01.12 13:00

K. Pūkas rado dar vieną būdą nukelti balsavimą dėl apkaltos

Seimas penktadienį turėjo balsuoti dėl seksualiniu priekabiavimu apkaltinto parlamentaro Kęstučio Pūko mandato panaikinimo. Tačiau procedūra greičiausiai bus nukelta dėl Seimo nario advokatės viražų.

Opozicinės Liberalų sąjūdžio partijos pirmininkas Eugenijus Gentvilas pranešė, kad Seimo Seniūnų sueigai penktadienį buvo pranešta, kad K. Pūko advokatė Aušra Ručienė penktadienį negali atvykti į Seimą, nes išvyko į Argentiną.

Pasak E. Gentvilo prieš tris dienas K. Pūkas ir jo advokatė buvo informavusi Seimą, kad galės dalyvauti penktadienio posėdyje. Tačiau penktadienį viskas pasikeitė.

„Sausio 9 dieną ir K. Pūkas, ir jo advokatė pranešė dalyvausiantys šios dienos posėdyje. Paaiškėjo, kad advokatė vakar, sausio 11 d., išvyko į Argentiną iki sausio 28 d. Bilietą, pasirodo, ji įsigijusi pernai gruodžio 28 d., berods“, – teigė E. Gentvilas.

Pasak jo, tai akivaizdus laiko tempimas siekiant K. Pūkui parūpinti dar kelių mėnesių parlamentaro atlyginimą.

„Žulikystė“, – taip šį veiksmą apibūdino E. Gentvilas.

Pasak jo, prie apkaltos procedūros bus grįžta tik pavasario sesijoje, nes rengti neeilinę sesiją dėl šio klausimo būtų rizikinga.

„Nusikelia K. Pūkui algos mokėjimas iki kovo mėnesio“, – teigė jis.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis patikslino, kad advokatė bilietus į Argentiną nusipirko net ne pernai gruodį, o šiemet sausio 5 dieną, kai jau buvo tiksliai žinoma, kad vyks balsavimas dėl apkaltos.

Premjeras Saulius Skvernelis nevynioja žodžių į vatą ir tokius viražus vadina vilkinimu.

„Viską suprantu. Mes viską matome, kad tai yra akivaizdus bandymas vilkinti procesą“, – penktadienį sakė premjeras.

Tačiau, jis ir Ramūnas Karbauskis sutinka, kad geriau vėliau, nei dar kartą įsivelti į ginčus, ar Seimas gali dėl apkaltos balsuoti advokatei nedalyvaujant.

Panaši situacija buvo kilusi tuomet, kai Seimas sprendė dėl advokatės A. Ručienės vyro Rimo Antano Ručio mandato atėmimo. Tuomet Seimo narys prieš pat balsavimą sunegalavo, Seimas vis tiek balsavo, o Konstitucinis Teismas išaiškino, kad to daryti parlamentas negalėjo.

„Kartais užtikrinti demokratiško proceso logišką pabaigą kainuoja“, – pripažino, kad K. Pūkui dar kelis mėnesius teks mokėti algą, S. Skvernelis.

BNS nuotr.

K. Pūkas: jei numirčiau, gal nekaltintų vilkinimu

Pats K. Pūkas dievagojosi, kad apie advokatės kelionę pats sužinojo tik ketvirtadienį.

„Aš nežinau, žinokit, jos planų. Aš parašiau, kad mane atstovauja advokatė, o vakar ji parašė Seimui ir parašė man. Aš tada sužinojau. Aš nežinau jos planų“, – teisinosi parlamentaras. Anksčiau K. Pūkui atstovavo ne tik A. Ručienė, bet ir kiti advokatai, tačiau dabar parlamentaras sakė negalįs jų pasitelkti, nes nepasitiki.

Pats Seimo narys tikina neturįs tikslo procesą vilkinti. „Koks man tikslas procesą vilkinti, jūs man pasakykit? Eikit, eikit jūs, nejuokaukit. Man nervai daugiau kainuoja čia tąsytis negu...Kad dar būčiau ką nors padaręs, tai būčiau seniai išėjęs, o kai nesu nieko padaręs, nė vienam žmogui nieko bloga, jokio nusikaltimo. Čia tas kaltinimas man, kur yra apylinkės teisme, tai tik pažeidimo lygio. Nėra teistumo net“, – teigė K. Pūkas.

Jis tikino, kad niekada negalėjo ginti savo interesų, net Konstituciniame Teisme. „O dabar sako, kad vilkinu. Jeigu numirsiu, tai tada galbūt jau sakytų, kad nevilkinu, jau pabaigėme mes jį, bet aš juk žmogus esu metuose, su širdim problemų krūva. Aš po infarkto ir po insulto, tai, žinot, man draskyti sveikatą su savo požiūriais, kaip čia išpūsti burbulą, tai gėda“, – kalbėjo Seimo narys. K. Pūkas sako, kad proceso nukėlimas dėl advokatės kelionės ir vėl gadins jo sveikatą. „Aš nežinau, kas jai atsitiko. Gal mirtis, gal komandiruotė, gal svarbi byla. (...) Ji turi savo konstitucines teises, aš turiu savo“, – teigė K. Pūkas.

Konstitucinis Teismas K. Pūką yra pripažinęs sulaužiusį priesaiką ir pažeidusį Konstituciją, kai, įtariama, seksualiai priekabiavo prie jo padėjėjomis norėjusių įsidarbinti ar šias pareigas ėjusių merginų. Seimo nario mandatas panaikinamas, jei už tai balsuoja ne mažiau kaip 85 parlamentarai. Seimo statutas numato, kad dėl kaltinimo formuluočių apkaltos proceso metu balsuojama tik slaptai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi