Naujienų srautas

Lietuvoje2018.01.11 20:57

B. Hodgesui – krašto apsaugos sistemos vadovybės padėka

LRT.lt 2018.01.11 20:57

Ministras Raimundas Karoblis ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas Lietuvoje viešinčiam buvusiam JAV sausumos pajėgų Europoje vadui generolui leitenantui Benui Hodgesui padėkojo už jo nuveiktus darbus mūsų šalies ir regiono saugumui.

„Lietuva labai vertina JAV paramą gerinant mūsų karinę infrastruktūrą ir stiprinant šalies gynybinius pajėgumus. Tai leido pagreitinti mūsų karinės infrastruktūros modernizaciją ir padidinti šalies atsparumą galimoms grėsmėms“‚ –  dėkodamas B. Hodgesui sakė  krašto apsaugos ministras R.  Karoblis. 

Gen. ltn. B. Hodgesas savo tarnybą baigė praėjusių metų gruodį ir nuo sausio prisijungia prie Europos politikos analizės centro (angl. Center for European Policy Analysis, CEPA), rašoma pranešime žiniasklaidai.

Būdamas JAV sausumos pajėgų Europoje vadu gen. ltn. B. Hodgesas buvo didelis Lietuvos ir viso regiono saugumo interesų rėmėjas. Nuo 2014 m lapkričio mėn. gen. ltn. B. Hodgesui perėmus vadovavimą  JAV sausumos pajėgų vadavietei Europoje, Lietuva sulaukė ypatingai didelio JAV palaikymo stiprinti atgrasymo priemones ir didinti atsparumą galimoms grėsmėms. Stipri B. Hodgeso parama lėmė, kad JAV į Lietuvą buvo atsiųstos rotacinės kuopos, imta glaudžiau bendradarbiauti gynybos planavime ir kartu rengtis galimoms grėsmėms. JAV ir Lietuvos karinis bendradarbiavimas pastaraisiais metais yra kaip niekada glaudus ir abipusiai naudingas.

A. Pliadžio (KAM) nuotr.

Pastarąjį kartą generolas Lietuvoje lankėsi praėjusių metų rudeni, kai buvo atvykęs stebėti NATO priešakinių pajėgų bataliono ir  Lietuvos kariuomenės brigados „Geležinis Vilkas II“ pratybų.

Buvęs JAV sausumos pajėgų Europoje vadas į Lietuvą atvyko dalyvauti Lietuvos užsienio reikalų ministerijos sausio 11–12 d. organizuojamame neformaliame Lietuvos ir užsienio saugumo politikos ekspertų „Sniego susitikime“ (angl. „Snow Meeting“), kuriame aptariami pagrindiniai transatlantinei bendruomenei kylantys iššūkiai ir atsakas į juos. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Aivaras Miltenis ir Ričardas Pinikas
Klaipėdos ritmas 23