Lietuvoje

2018.01.11 18:07

Lietuva ir Estija bendromis pastangomis sieks stiprinti Baltijos šalių saugumą

LRT.lt2018.01.11 18:07

Lietuva ir Estija 2018 metais bendromis pastangomis sieks naujų sprendimų, kurie padidintų Baltijos šalių saugumą. Apie tai sausio 11 dieną kalbėta Vilniuje įvykusiame Lietuvos ir Estijos užsienio reikalų ministrų Lino Linkevičiaus ir Sveno Mikserio susitikime. 

Užsienio reikalų ministrai aptarė pasirengimą liepos 11–12 dienomis numatytam NATO valstybių ir vyriausybių vadovų susitikimui, kuriame tikimasi Baltijos šalims svarbių sprendimų dėl Aljanso kolektyvinės gynybos ir atgrasymo pajėgumų sustiprinimo, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Būsimajame NATO susitikime, pasak L. Linkevičiaus, Lietuva kels regioninės Baltijos šalių oro gynybos ir sklandaus sąjungininkų pajėgų judėjimo Europoje klausimus.

Kalbant apie energetikos klausimus, Lietuvos užsienio reikalų ministras pabrėžė, kad 2018 metais būtina žengti svarbius žingsnius ir pasiekti susitarimą dėl Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizavimo su kontinentinės Europos tinklais.

L. Linkevičius ir S. Mikseris taip pat aptarė bendras iniciatyvas transatlantinių santykių stiprinimo srityje, tolesnę ES Rytų partnerystės darbotvarkę, Estijos paramą Lietuvos pozicijai dėl nesaugiai statomos atominės jėgainės Baltarusijoje.

Abu ministrai dalyvauja saugumo politikos ekspertų „Sniego susitikime“ („Snow Meeting“) Trakų rajone.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.