Lietuvoje

2018.01.11 15:41

NTAKD: nenurodėme plėšyti leidinių lapų

LRT.lt2018.01.11 15:41

Naujosios Alkoholio kontrolės įstatymo nuostatos buvo priimtos Seime praėjusių metų birželio 1 d., t. y. prieš pusę metų, tokiu būdu buvo sudarytos sąlygos visiems ūkio subjektams pasiruošti naujiems reikalavimams, kurie įsigaliojo nuo sausio 1 d.

Siekdamas užtikrinti įstatymo nuostatų laikymąsi bei padėti tiek verslui, tiek priežiūros institucijoms pasiruošti įstatymo naujovėms, Departamentas inicijavo 7  susitikimus su verslo asocijuotomis struktūromis (Viešbučių ir restoranų asociacija, Legalaus verslo aljansas, Lietuvos prekybos įmonių asociacija ir kitos asocijuotos verslo, susijusio su alkoholio gamyba, prekyba, struktūromis), rengė mokymus verslo priežiūrą vykdančioms institucijoms (apmokė daugiau nei 400 verslo priežiūrą vykdančių specialistų įvairiuose Lietuvos regionuose), Departamentas yra suteikęs apie 3 tūkst. konsultacijų žodžiu ir raštu dar iki įstatymo nuostatų įsigaliojimo, teigiama žiniasklaidos pranešime.

Departamentas, kaip teigiama pranešime spaudai, nedalijo nurodymų plėšyti lapus su alkoholio reklama iš užsienio žurnalų, platinamų Lietuvoje. Užsienio leidinių platintojai taip pat turėjo galimybę siekti pritaikyti savo veiklą prie naujų reikalavimų, kreipdamiesi į užsienio žurnalų leidėjus ir informuodami apie pasikeitusį reklamos reglamentavimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt