Lietuvoje

2018.01.11 08:50

Sostinės konservatoriai kreipėsi į prokuratūrą dėl Lukiškių aikštės rekonstrukcijos

LRT.lt 2018.01.11 08:50

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos opozicinė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos vykdytos Lukiškių aikštės rekonstrukcijos ir jos metu organizuotų viešųjų pirkimų, praneša TS-LKD. 

Kaip rašoma partijos pranešime spaudai, viešųjų pirkimų tarnyba nustatė, kad Vilniaus miesto savivaldybės administracija, vykdydama aikštės rekonstrukciją, šiurkščiai pažeidė Viešųjų pirkimų įstatymą. Nustatyta, kad savivaldybė tyčia sukūrė tokią situaciją, kai nupirkus pirminius aikštės tvarkymo darbus, kiti būtini aikštės rekonstrukcijos užbaigimo darbai buvo perkami be jokio konkurso iš to paties rangovo. Tokiu būdu aikštės rekonstrukcijos sąmata nuo pradinių 2 mln. Eurų išaugo iki 4 mln. Eurų.

Konservatoriai savo kreipimesi prokurorams taip pat nurodo, kad vykdant aikštės rekonstrukciją galėjo būti organizuojami ir apsimestiniai sandoriai. Tam, kad nereikėtų vykdytų viešųjų konkursų, savivaldybės administracija ir jos įmonė „Vilniaus vystymo kompanija“ esą imitavo dovanų miestui gavimą aikštės tvarkymo darbais ar inventoriumi iš privačių subjektų. Tuo pat metu tie patys dovanotojai, nekilnojamojo turto vystytojai, kaip pažymima kreipimesi, gavo reikalingus administracinius sprendimus savo vystomiems projektams iš Vilniaus miesto savivaldybės. Toks sutapimas suponuoja, kad buvo vykdomi apsimestiniai sandoriai, siekiant išvengti viešųjų pirkimų procedūrų ir norint, kad rangos darbus atliktų konkretus subjektas, rašoma pranešime.  

„Prisidengiant aikštės sutvarkymo svarba ir beprotiška skuba, buvo grubiausiu būdu pažeistos viešųjų pirkimų procedūros. Negana ta, iš viso šito farso kažkas gerai pasipelnė, nes aikštės sutvarkymo sąmata išaugo net dvigubai – nuo 2 mln. Eurų iki 4 mln. Eurų. Akivaizdu, kad kai Viešųjų pirkimų tarnyba paskelbė savo išvadas, visuomenei turi būti atsakyta, ar visa tai nebuvo daroma tyčia, siekiant pasipelnyti savivaldybės sąskaita“, – pranešime cituojamas TS-LKD frakcijos seniūnas Valdas Benkunskas.

Viešųjų pirkimo tarnyba išnagrinėjo tris Vilniaus miesto savivaldybės vykdytų Lukiškių aikštės rekonstrukcijos darbų viešųjų pirkimų sutartis. Visos jos, anot tarnybos, vykdytos pažeidžiant Viešųjų pirkimų įstatymą. Dėl šių pažeidimų ir pažeisto viešojo intereso Viešųjų pirkimų taryba žada kreiptis į teismą.