Lietuvoje

2015.02.12 21:36

Prie įvažiavimo į Palangą – spūstys, perkėlose – apgultis

Milda Skiriutė, Diena.lt2015.02.12 21:36

Ilgąjį savaitgalį poilsiautojai iš visos Lietuvos traukia į pajūrio kurortus. Penktadienį prie Palangos nusidriekė ilgiausia automobilių eilė, o vykstantieji į Neringą apgulė Naująją perkėlą.

Ilgąjį savaitgalį poilsiautojai iš visos Lietuvos traukia į pajūrio kurortus. Penktadienį prie Palangos nusidriekė ilgiausia automobilių eilė, o vykstantieji į Neringą apgulė Naująją perkėlą.

Prie įvažiavimo į Palangą susidariusi spūstis tęsėsi nuo viaduko, kuris Palangą jungia su Klaipėda ir Kretinga, iki Kretingos gatvės ir Klaipėdos plento sankryžos. Automobiliai į didžiausią šalies kurortą judėjo toliau.

Spūsčių norėję išvengti poilsiautojai bandė apsisukti ir į kurortą važiuoti kitu keliu – per Nemirsetą.

Sudėtingos eismo sąlygos ir prie Jakų žiedo.

Naujoje perkėloje – poilsiautojų apgultis

Daug kantrybės prireiks ir Į Neringą norintiems persikelti ratuotiems poilsiautojams. Prie Naujosios perkėlos susidarė didžiausios automobilių spūstys.

Transporto priemonių eilės nusidriekusios iš abiejų Minijos gatvės pusių, Agluonos gatvės. Eismą reguliuoja policijos pareigūnai.

Tvirtinama, kad poilsiautojai į Neringą pradėjo plūsti jau nuo 7 val. ryto. 9 val. visi keltai dirbo jau ne pagal grafiką, kad visi poilsiautojai būtų perkelti. Automobilius kelia trys keltai. Jie dirbs ir naktį.

„Neprisimenu, kada buvo tokios eilės prie Naujosios perkėlos. Nieko negali padaryti, kai visa Lietuva vienu metu vyksta į Neringą. Tam įtakos turi ir orai, ir ilgasis savaitgalis ir Neringoje vykstantis renginys, į kurį išdalinta 10 tūkst. pakvietimų“, – tvirtino įmonės „Smiltynės perkėla“ generalinis direktorius Darius Butvydas.

Ketvirtadienį keltai į Smiltynę perkėlė 2 tūkst. 400 automobilius. Planuojama, kad penktadienį tokių bus apie 3 tūkst.

„Beveik visos transporto priemonės keliamos iš Klaipėdos į Smiltynę. Grįžtančių yra viena kita. Jau dabar aišku, kad sekmadienį neišvengsime spūsčių. Poilsiautojams reikės kantrybės“, – prognozavo vadovas.

Be eilės persikelti negalėjo ir neringiškiai. Jie turėjo stovėti bendroje eilėje.

„Tikiuosi Neringos gyventojai mus supras. Šį savaitgalį negalime daryti išlygų. Labai jų atsiprašau“, – teigė D.Butvydas.

Nors poilsiautojams tenka nemažai laiko praleisti spūstyse, jie geros nuotaikos nepraranda.

Apgultis ir senojoje perkėloje. Penktadienį po pietų čia išsiųstas dirbti antras keltas. Manoma, kad jam be sustojimo teks dirbti vakare, kada visi grįš iš pliažo.

Klaipėdiečiams patariama pasirinkti kitą maršrutą, kad nepatektų į spūstis.