Naujienų srautas

Lietuvoje2018.01.10 23:33

Po švenčių užfiksuota keturis kartus daugiau neblaivių darbuotojų

Dalis žmonių į darbą eina neblaivūs, ir tokie, pavyzdžiui, nori vairuoti transportą arba valdyti gamybinę įrangą, reikalaujančią itin greitos reakcijos. Šių metų sutikimo šventės fiksavo neblaivių darbuotojų rekordą. Darbdaviai sako – girti ne tik sujaukia grafikus, pridaro finansinių nuostolių, bet ir susižaloja. Paguoda esą viena – keičiantis kartoms, neblaivių darbe mažėja.

4 mirtinos ir 7 sunkių sužeidimų nelaimės darbe – tokia 2017-ųjų statistika. Viena iš priežasčių – alkoholis. Darbuotojų blaivumo tikrinimo paslaugas siūlančios bendrovės duomenimis, patikrinus 20 tūkst. darbuotojų, išgėrusiųjų po švenčių atėjo keturis kartus daugiau nei įprastomis darbo dienomis. Trys dienos – po Kalėdų, Naujųjų sutiktuvių ir po stačiatikių Kalėdų – rekordinės.

 „Nuo rugsėjo mėnesio iki šios dienos statistika rodo, kad kiekvieną dieną 0,27 proc. darbuotojų ateina neblaivių, tas skaičius atrodo lygtai mažas, bet, jeigu padauginsim iš metų, statistika sako, jeigu jūs įmonėj turit apie 100 darbuotojų, tai per metus laiko fiksuojat 60 neblaivumo atvejų. Per visą tą periodą buvo netgi 55 atvejai, kai darbuotojai atėjo girtesni nei 1,5 promilės“, – tvirtino  „Inovatyvių procesų sprendimai“ vadovas Darius Didžgalvis.

Dalis darbdavių taiko prevencines priemones – darbuotojai privalo pūsti į alkoholio matuoklį. Atsiradus neblaivių, stringa įmonės darbas, mažėja našumas. 

Plačiau apie tai – Urtės Korsakovaitės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi