Lietuvoje

2018.01.10 14:33

Skelbiamas šauktinių sąrašas: pasitikrinkite, gal patekote?

Lauryna Vireliūnaitė, 15min.lt2018.01.10 14:33

Krašto apsaugos ministerija (KAM) paskelbė šių metų šauktinių sąrašą. Į tarnybą, kuri daliai šauktinių prasidės jau kovo viduryje, įvairiuose Lietuvos kariuomenės daliniuose šaukiami 3864 karo prievolininkai.

Prie kiekvienos pavardės nurodomas ir tikslus terminas, iki kada reikia susisiekti su paskirtu regioniniu karo prievolės ir komplektavimo padaliniu.

Anot KAM, pirmieji 2018 m. šaukimo nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai tarnybą pradės kovo viduryje, paskutinieji – gruodžio pabaigoje.

Spalį bus didžiausia šaukimo banga, per kurią į įvairius dalinius atvyks per 1,5 tūkst. karių.

Į sąrašą KAM įtraukė 27,6 tūkst. 19–26 metų jaunuolių. Šiais metais šauktinių kviečiama 300 daugiau, nei pernai.

Iki šiol didžioji dalis šauktinių būdavo savanoriai, pavyzdžiui, pernai, iš daugiau kaip 3,5 tūkst. pašauktųjų tik 53 prievolininkai buvo pašaukti privalomai.

Iki praėjusios savaitės ketvirtadienio prašymus atlikti privalomąją karo tarnybą buvo pateikę daugiau kaip 280 žmonių.

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis praėjusią savaitę sakė, kad greičiausiai vien savanorių šiemet nepakaks.

Pasak ministerijos, paskelbus karo prievolininkų sąrašus, į juos nepatekę vaikinai ir merginos nuo 18 iki 38 metų galės teikti prašymus savo noru atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą.

Kaip skelbia KAM, pagal Lietuvos kariuomenės vado patvirtintą 2018 m. metinį šaukimo planą nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai tarnybą atliks daugiau nei 20 kariuomenės dalinių. Dalis karių tarnybą pradės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje, kur per pirmuosius du tarnybos mėnesius išeis bazinį karinį rengimą, o likusius septynis mėnesius tarnaus priskirtame dalinyje ir atliks kolektyvinį rengimą.

Į sąrašus patekusiems karo prievolininkams šaukimo nurodymai paštu nebus siunčiami.

Visa karo prievolininkui aktuali informacija bus pateikta internete adresu www.karys.lt. Ją taip pat bus galima sužinoti paskambinus nemokamu telefonu 8 800 12340, atvykus arba paskambinus į regioninius

Karo prievolės ir komplektavimo skyrius ir poskyrius. Karo prievolininkams už nurodymų nevykdymą gali būti taikoma administracinė arba baudžiamoji atsakomybė. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.