Naujienų srautas

Lietuvoje2018.01.10 09:30

L. Linkevičius: išsiskyrusios nuomonės dėl Rusijos bus gera pamoka

ELTA 2018.01.10 09:30

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigia, kad praėjusią savaitę kilusios diskusijos dėl premjero Sauliaus Skvernelio pareiškimų, kad reikia pradėti politinį dialogą su Rusija, bus gera pamoka. Anot jo, žinios apie užsienio politiką turi išeiti nustatyta tvarka ir kruopščiai suderintos.

Ministras pakartojo anksčiau išsakytą savo poziciją, kad aukšto lygio susitikimai su Rusija politizuoja kontaktus ir tampa dar viena spaudimo priemone. Tokią patirtį, akcentavo L. Linkevičius, mes jau turime. Dėl to, pasak jo, ir buvo nuspręsta, kad nepaisant to, jog rutininiai ryšiai išlieka, aukšto lygio susitikimai nėra planuojami. „Tam prielaidų tiesiog nėra“, – „Žinių radijui“ trečiadienį pabrėžė L. Linkevičius.

Užsienio reikalų ministras akcentavo, kad, nepaisant apriboto politinio dialogo aukščiausiu lygiu, Lietuvos ir Rusijos ekonominiai santykiai intensyvėjo, didėjo turistų srautai bei buvo baigti 12 metų trukę sienos demarkacijos darbai.

L. Linkevičius, paklaustas, ar, jo manymu, premjeras traukiasi nuo savo išsakytos pozicijos, teigė, kad yra pernelyg sureikšminami kai kurie pasisakymai.

L. Linkevičiaus manymu, premjeras tiesiog išsakė savo samprotavimus, kad reikėtų kontaktų su Rusija. „Galbūt ne kiekviena informacija pasiekia ir ministrą pirmininką nuolatos. Visgi darbas vyksta labiau vidaus politikos lauke“, – pasakojo ministras.

„Yra diskusijos, tačiau Konstitucijoje yra labai aiškiai parašyta, kaip gimsta sprendimai užsienio politikos srityje. Svarbiausius sprendimus priima prezidentas ir juos įgyvendina kartu su vyriausybe,“ – teigė L. Linkevičius. Tai, anot jo, yra atsakymas į visus klausimus, ir pabrėžė, kad užsienio ir saugumo politikos srityje privalome siekti suderinti visus klausimus ir tik tada eiti į išorę, skelbti tas idėjas ir mintis.

L. Linkevičius tikino, kad, nepaisant galimų įžvelgti nuomonių skirtumų, užsienio politikos sistema valstybėje veikia, o institucijos atsakingai žiūri į savo darbą. Todėl, ragino ministras, nereikia išsiskyrusios premjero nuomonės sureikšminti. Pasak jo, nereikia įžvelgti didelių dramų ten, kur jų nėra.

Ministras teigė, kad jei kas nors ir buvo matoma kaip nesusikalbėjimas ir nuomonių skirtumai, tai tiesiog bus kaip pamoka, kad viešos žinios apie užsienio politiką turi išeiti po to, kai jos yra kruopščiai ir nustatyta tvarka suderintos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi