Lietuvoje

2018.01.10 17:55

V. Pranckietis susitiko su Kinijos prezidentu

ELTA, LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.01.10 17:55

Kinijoje viešintis Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis trečiadienį susitiko su šios šalies prezidentu Xi Jinpingu. Susitikimo metu Seimo pirmininkas bei kitų Šiaurės ir Baltijos valstybių (NB8) pirmininkai su Kinijos prezidentu aptarė politinius, ekonominius ir kultūrinius šalių santykius bei jų vystymosi perspektyvas. 

Pokalbio metu ypatingas dėmesys skirtas Kinijos bei Europos Sąjungos (ES) rinkas sujungsiančiam, Kinijos inicijuojamam transporto ir tranzito plėtros projektui „Viena juosta, vienas kelias“.

Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė sako, kad pokalbis su Baltijos šalių parlamentų pirmininkais užtruko ilgiau negu planuota ir tai rodo, kad Pekinui svarbus šis regionas.

„Lietuva turi sukaupusi tikrai didelę tranzitinės šalies patirtį. Visais laikais buvome transporto koridoriumi tarp Rytų ir Vakarų. Šiandien regione išsiskiriame neužšąlančiu Klaipėdos uostu, multimodaliniais terminalais, taip pat dviejų vėžių geležinkelių tinklu. Lietuva nuolatos investuoja į transporto infrastruktūros kūrimą ir atnaujinimą. Geriausias pavyzdys – „Rail Baltica“, kuris šiuo metu yra didžiausias bendrai su Latvija ir Estija įgyvendinamas transporto infrastruktūros projektas, ir parodo mūsų ryžtą imtis didelių darbų. Pernai vieni pirmųjų ES reglamentavome ir savivaldžių transporto priemonių apibrėžimus, ir naudojimą bandomiesiems tikslams. Viliamasi, kad artimiausioje ateityje pasirodys ir pirmieji išmanūs kelio ruožai. Tad Lietuvos transporto sektoriuje turime ir patirtį, ir viziją“, – prieš susitikimą teigė V. Pranckietis. 

Vizito Kinijoje metu Seimo pirmininkas jau susitiko su Kinijos Nacionalinio Liaudies kongreso pirmininku Zhang Dejiangu, Užsienio reikalų komiteto pirmininke Fu Ying bei kitais Kinijos Nacionalinio Liaudies kongreso atstovais.

Kaip jau skelbta, V. Pranckietis sausio 6–11 dienomis su darbo vizitu vieši Kinijoje, kur surengti aštuonių Šiaurės ir Baltijos, vadinamųjų NB8, valstybių (Suomijos, Švedijos, Danijos, Norvegijos, Islandijos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos) parlamentų pirmininkų susitikimai su Kinijos Liaudies Respublikos vadovais. 

NB8 parlamentų pirmininkai reguliariai susitinka nuo 1997 m. Pradžioje susitikimai vyko kas dvejus metus, vėliau tradicinius NB8 parlamentų pirmininkų susitikimus pradėta rengti kasmet vis kitoje šalyje. Lietuva NB8 parlamentų pirmininkų susitikimą rengė 2014 m. ir 2003 m.