Lietuvoje

2018.01.09 17:32

Ką jaunieji gydytojai pasiekė mitingu?

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.01.09 17:32

Sausio pabaigoje bus baigtas metus su medikais rengtas planas, kuriuo bus užtikrintas jų finansinės padėties gerinimas. Tai yra metų bendravimo su medikais, o ne mitingo pasekmė, sako Seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Asta Kubilienė.

Įvyko paradoksas, pabrėžia Seimo narė, – 27-erius metus nebuvo didinami medikų atlyginimai ir vos tik tai pradėta daryti nuo 2016-ųjų, prasidėjo politiniai pasisakymai, raginantys tai daryti.

Pasak jos, tiek su Gydytojų sąjunga, tiek su gydytojais rezidentais bendraujama jau metus ir to rezultatai turėtų paaiškėti jau sausio pabaigoje. 

„Mėnesio  pabaigoje mes tikrai turėsime konkretų planą, šaltinius, teisės aktų pakeitimus ir visus kitus dalykus, kaip tai bus padaryta. Tai su Jaunųjų gydytojų asociacija sutarta dar prieš mitingą“, –pabrėžė ji.

Opozicinės Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas, anksčiau premjero Sauliaus Skvernelio apkaltintas kaip „stovintis už“ viso šio mitingo, akcentavo, kad motyvacija valdantiesiems tartis su medikais atsirado tik tada, kai medikai pradėjo vienytis.

„Kai bus planas, tai ir tikėsim. Bet planas pradėjo atsirasti tik tada, kai susikūrė Medikų sąjūdis. Motyvacija kalbėti konkrečiais skaičiais, vidutinio darbo užmokesčio dydžiais ir kitais dalykais atsirado tik tada, kaip prasidėjo pilietinis, socialinis judėjimas iš apačios“, – sakė G. Paluckas. 

Pasak jo, gali atsitikti taip, kad piliečiai savo siekiams išreikšti matys tik tokį būdą. 

„Žmonės, suprasdami, kad tik tokią, kietą, kalbą supranta valdantieji, naudos tai kaip politinių, pilietinių siekių instrumentą“, – pabrėžė jis. 

Plačiau apie tai – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.