Lietuvoje

2018.01.08 19:13

Premjeras: vyriausybė yra pasirengusi dar aktyvesniam dialogui su Izraeliu

LRT.lt 2018.01.08 19:13

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Izraelio valstybės ambasadoriumi Lietuvai Amiru Maimomu ir aptarė dvišalius bendradarbiavimo santykius įvairiose srityse, praneša vyriausybė. 

S. Skvernelis akcentavo, jog labai vertina glaudžius dvišalius santykius su Izraeliu, didelį dėmesį skiriant verslo ryšių skatinimui, investicijų pritraukimui.

„Lietuvos vyriausybė yra pasirengusi dar aktyvesniam dialogui įsteigiant tarpvyriausybinio bendradarbiavimo komisiją. Taip pat mums labai svarbus bendradarbiavimas su Izraeliu viešojo saugumo ir kovos su nusikalstamumu srityje ir norėtume ateityje šiuo klausimu pasirašyti susitarimą“, – teigė premjeras S. Skvernelis.

Jis taip pat pabrėžė, jog vyriausybė įsiklauso į Lietuvos žydų bendruomenės balsą ir per pastaruosius metus skyrė ir skirs didelį dėmesį žydų kultūrinio ir religinio paveldo objektams.  

S. Skvernelis sakė, kad artėjant Holokausto atminties dienai (sausio 27 d.) svarstomos galimybės kokiu būdų galėtume patvirtinti Tarptautinio Holokausto atminties aljanso (IHRA) rekomendacijas dėl antisemitizmo apibrėžimo.  

Premjeras S. Skvernelis pabrėžė, jog sveikintume Izraelio ministro pirmininko vizitą į Lietuvą.