Lietuvoje

2018.01.06 14:29

Apsaugininką Klaipėdoje nužudęs vyras suimtas trims mėnesiams

Klaipėdos policija informuoja, kad penktadienio vakarą „Akropolyje“ sulaikytas 29-erių vyras apsaugininką nužudė statybiniu peiliu. Įrankis kol kas nėra rastas. Aplink „Akropolį“ esantys klaipėdiečiai prašomi pranešti policijai, jei rastų numestą peilį. Įtariamasis dėl nužudymo Klaipėdos „Akropolyje“ suimtas trims mėnesiams.

Pasak Klaipėdos AVPK atstovės Andromedos Grauslienės, nusikaltimo įrankis kol kas nėra rastas.

Ji patikslino, jog tai buvo statybinis peilis su keičiamomis geležtėmis. Gyventojų prašoma neimti į rankas numesto peilio ir pranešti apie tai pareigūnams..

Nėra žinoma, ar peilį žudikas turėjo pasiruošęs iš anksto, ar jį pasivogė iš prekybos centro.

Tragiškas įvykis Klaipėdos „Akropolyje“ neabejotinai sukrėtė apsaugininkų profesijos atstovus.

Apsaugininkų laukia mokymai

Neabejojama, kad netrukus prekybos centrų apsauga imsis papildomų mokymų ir instrukcijų, kad tokie įvykiai nesikartotų.

UAB „Maxima grupė“ atstovė Ernesta Dapkienė patikino, kad apsaugos darbuotojai tikrai elgėsi pagal visas taisykles, neskatino agresijos, nenaudojo jėgos. Nežinia, ar tokių nelaimių įmanoma išvengti.

„Apsaugininkai buvo dviese. Jie bandė dėti antrankius ir, kaip įprasta, kvietė policijos pareigūnus. Tuomet vyras netikėtai puolė.

Kiek man yra žinoma, jis taip pat būdavo sulaikomas ir anksčiau – atimami pavogti daiktai ir paleidžiamas. Viskas įvyko žaibiškai – to nebuvo galima prognozuoti. Neabejoju, kad bus peržiūrimi įrašai, vyks instruktažai ir mokymai“, – teigė atstovė.

Žudikas rastas mamos bute

Kaip pranešė Policijos departamentas, 19.13 val. prekybos centro „Akropolis“, esančio Taikos pr., apsaugos poste asmuo mirtinai sužalojo apsaugos darbuotoją (gim. 1993 m.).

Nužudytasis dirbo prekybos centro „Maxima“ apsaugos darbuotoju. Iš nusikaltimo vietos žudikas pabėgo. Įtariamasis buvo žinomas dėl galimų kišenvagysčių, todėl apsauga jį stebėjo.

Apie 22.30 val. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės Mobilaus būrio pareigūnai įtariamąjį sulaikė motinos bute, esančiame Taikos prospekte.

Skelbiama, kad tai anksčiau neteistas 1988 m. gimęs vyras. Šeštadienio popietę Klaipėdos apylinkės teismas leido ji suimti trims mėnesiams.

Pagal įstatymus, įtariamieji gali būti sulaikomi daugiausia dviem paroms, o po šio termino jie gali būti laikomi suimti teismo sprendimu.