Lietuvoje

2018.01.05 21:31

Varėnos savivaldybė ieškos investuotojų uždarytos „Valkininkų pušelės“ pastatams

Rūta Lankininkaitė, Jovita Sukackaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.01.05 21:31

Nuo sausio uždaryti vaikų tuberkuliozės skyriai – Varėnos rajone „Valkininkų pušelė“ ir Kauno rajone, Kulautuvoje. Sunkiausiai sergantys vaikai bus gydomi Kauno klinikinėje ligoninėje ir Vilniaus Santaros klinikose. Beveik 60 Kulautuvos skyriaus darbuotojų įspėti apie atleidimą, 70 Valkininkų skyriaus ir mokyklos darbuotojų jau papildė bedarbių gretas. Varėnos savivaldybė norėtų perimti sanatorijos patalpas, tačiau kol kas procesas įstrigęs.

Taip prieš pusmetį atrodė buvusi „Valkininkų pušelės“ sanatorija, čia gydėsi ir mokėsi daugiau nei 50 vaikų iš visos Lietuvos. Jau tuomet buvo nuspręsta, kad Santaros klinikoms priklausanti „Valkininkų pušelė“ bus uždaryta, nes turtas naudojamas neefektyviai. O pasak Santaros klinikos atstovų, dauguma čia gydytų vaikų sirgo ne sunkiausia forma, o latentiene tuberkulioze, kurią galima gydyti ambulatoriškai.

Nuo sausio Santaros klinikos įrengė Vaikų tuberkuliozės poskyrį.

„Ruošėmės atsakingai ir sergančius tuberkulioze vaikus – aktyvia tuberkulioze – turime idealias sąlygas, turime palatas su ištraukiamąja ventiliacija ir užtikrinant visas infekcijų kontroles, visus reikalavimus“, – pasakojo Santaros klinikų Vaikų ligoninės gydytoja Inga Ivaškevičienė.

Uždarius Kulautuvos vaikų tuberkuliozės skyrių sunkiausiai sergantys vaikai bus gydomi Kauno klinikinėje ligoninėje. Tam pritarė Sveikatos apsaugos ministerija, skatinanti lengvesne forma sergantiems pacientams steigti ambulatorinius DOTS kabinetus. Tačiau kol kas jie įrengti tik 10 savivaldybių iš 60.

„Stacionarus gydymas yra labai brangu. O ambulatorinis gydymas, kada tiktai į tuos kabinetus ateinama ir išgeriama vaistus, tai yra minimalios išlaidos, pasiteisinusios praktikoje, tai skatina pacientus nenutraukti gydymo“, – teigė SAM Europos Sąjungos paramos skyriaus vyriausiasis specialistas Darius Vilimas.

Štai taip dabar atrodo tuščios „Valkininkų pušelės“ patalpos. Jas uždarius, nebereikia mokyklos, kur dirbo apie beveik 20 darbuotojų. Varėnos savivaldybei pedagogus teko atleisti. Pasak Varėnos rajono savivaldybės mero Algio Kašėtos, nepritarusio sanatorijos uždarymui, čia atleista daugiau nei 40 darbuotojų, Santaros klinikose įsidarbino vos vienas.

„Siūlymai buvo įvairūs, kam už etatą, kam atlyginimas būtų mažesnis, negu čia gavom, kam panašus, valytojom išvis buvo siūloma dirbti už pusę etato kiekvieną dieną važinėjant, tai žmonėm ko gero būtų dar reikėję primokėt, kad nuvykt į darbą“, – kalbėjo buvusi „Pušelės“ darbuotoja Palmira Gliebienė.

Varėnos savivaldybė prašo, kad sveikatos apsaugos ministerija pastatą perduotų jai.

„Manom, kad ta vieta yra patraukli investuotojams, kad sveikatingumo ir relaksacijos tikslais mes bandysim ieškot „Pušelės“ patalpose ir pritraukt investuotojus. Mes turim gražų pavyzdį šalia esančiame buvusiuose vaikų „Spenglos“ globos namuose atėjo investuotojas, ten privatūs senelių globos namai steigsis“, – sakė Varėnos meras A. Kašėta.

Sveikatos apsaugos ministerija „Panoramą informavo“, kad „Valkininkų pušelės“ patalpos Varėnos savivaldybei bus perduotos artimiausiu metu, kai tik tam pritars vyriausybė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.