Lietuvoje

2018.01.05 16:29

Antikorupcijos komisijos pirmininkas reikalauja atšaukti NMA direktoriaus paskyrimą

ELTA2018.01.05 16:29

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius sako, kad žemės ūkio ministro Broniaus Markausko sprendimas dar vienai kadencijai perskirti Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) direktoriumi Eriką Bėrontą, kuris turi specialaus liudytojo statusą baudžiamojoje byloje, kompromituoja valstybę ir kovą su korupcija bei europinių lėšų grobstymu. 

„Manau, kad ministras Bronius Markauskas turėtų nedelsiant atšaukti šį skandalingą įsakymą. Atkreipiu dėmesį, kad toks automatiškas pareigūno perskyrimas, virš kurio yra kritęs sunkus šešėlis, kelia daug klausimų dėl ministro galimų interesų NMA. 

Vadovaudamasis Korupcijos prevencijos įstatymu ir skirdamas minimą asmenį NMA direktoriumi, ministras turi itin atsakingai vertinti jam pateiktus duomenis ir prisiimti atsakomybę“, – sako V. Gailius.

Jis primena, kad šiuo metu vyksta Europos kovos su sukčiavimu tarnybos (OLAF) tyrimas, susijęs su pieno perdirbėjų veikla. Šiame tyrime itin svarbų vaidmenį vaidina ta pati NMA, todėl būtina išsiaiškinti, ar skandalingas paskyrimas nėra susijęs su OLAF atliekamu tyrimu.

Aurelijus Veryga
2021.05.06 14:48

Teismas: Veryga nuo 2020-ųjų gegužės nebuvo tinkamai įgaliotas eiti operacijų vadovo pareigas

Veryga: keista, kad teisininkai nesužiūrėjo, atnaujinta 18.25