Lietuvoje

2018.01.05 18:58

Sulaikyti du lūšis medžioję pasieniečiai

lrytas.lt2018.01.05 18:58

Kauno kriminalistai, turėdami informacijos apie galimai daromą aplinkosauginį pažeidimą, trečiadienį sulaikė du Lazdijų rajono gyventojus, pas kuriuos buvo rastos sumedžiotos lūšys. Šie gyvūnai yra nemedžiotini ir įtraukti į Lietuvos Respublikos saugomų gyvūnų sąrašą.

Kaip pranešė Kauno apskrities VPK, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, bendradarbiaudami su Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Kauno regiono apsaugos departamento atstovais, nustatė, kad Lazdijų rajone galimai neteisėtai medžiojamos lūšys.

Kauno apskrities VPK KP NNTV pareigūnai sulaikė du Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnus, gimusius 1994 m. ir 1964 m. Atlikus neatidėliotinas kratas rastos ne tik sumedžiotos lūšys, bet ir medžiokliniai ginklai. Taip pat rastas didelis kiekis įvairių medžioklei skirtų priemonių.

Manoma, saugomų laukinių gyvūnų rūšies apsaugos būklei padaryta žala gali viršyti 20 tūkstančių eurų.

Sulaikyti vyrai, įtariami neteisėta saugomų gyvūnų medžiokle Lazdijų rajono gyventojams pareikšti įtarimai dėl neteisėto medžiojimo ar žvejojimo ar kitokio laukinės gyvūnijos išteklių naudojimo. Už tai gresia laisvės atėmimas iki ketverių metų. Gavus informacijos apie šį įvykį Valstybės sienos apsaugos tarnyboje ketvirtadienį taip pat buvo pradėtas tarnybinis patikrinimas minėtų pareigūnų atžvilgiu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.