Naujienų srautas

Lietuvoje2018.01.05 13:34

Eurokomisaras: nėra duomenų, kad Rytų ir Vidurio Europai būtų tiekiami prastesni produktai

Nėra duomenų, kad Rytų ir Vidurio Europos šalims būtų tiekiami prastesnės kokybės maisto produktai, tvirtina už sveikatą ir maisto saugą atsakingas eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis.

„Nėra objektyvių duomenų, kad tai būtų tik Rytų ir Vidurio Europos šalių diskriminacija. Kai šalys narės pristatė analizes, jos rodo, kad problemos yra visoje Europos Sąjungoje. Visiškai suprantamas noras (ginti savo šalį – BNS), bet tyrimai neleidžia daryti išvados, kad yra diskriminacija tarp naujų ir senų Europos Sąjungos valstybių“, – penktadienį Seimo komisijai dėl skirtingos kokybės prekių sakė V. P. Andriukaitis.

„Vokietijoje tos problemos yra, Belgijoje tos problemos, kaip nekeista, Latvija pasakė, kad jie neturi problemų. Kodėl latviai nerado problemų? Gal jų tyrimo metodika buvo kitokia nei Lietuvos, bet latviai pasakė, kad jie problemų (dėl skirtingos kokybės prekių – BNS) neturi“, – pridūrė eurokomisaras.

Kartu jis ragino „nepiktnaudžiauti dogma, kad yra antrarūšiai (žmonės – BNS) Lietuvoje ir pirmarūšiai Vokietijoje“.

„Ta dogma piktnaudžiauti neišeina. (...) Nenorėčiau pritarti minčiai apie Rytų ir Vakarų dalomąją liniją. Jeigu aš komentuočiau giliau ir kiekvieną atvejį, pamatytume, kad vaizdas kur kas komplikuotesnis nei iš pirmo žvilgsnio atrodo“, – pabrėžė V. P. Andriukaitis.

Seimas spalį sudarė komisiją aiškintis, kodėl skiriasi Lietuvoje ir kitose ES šalyse parduodami to paties prekės ženklo maisto produktai. Tyrimą ji turi baigti iki pavasario sesijos, kovo 10-osios.

Pernai Maisto ir veterinarijos tarnybai paskelbus, kad kai kurių Vokietijoje ir Lietuvoje parduodamų maisto produktų sudėtis skiriasi, parlamentarai pradėjo aiškintis, kodėl mūsų institucijos skeptiškai reagavo ir kartu su kitomis Bendrijos valstybėmis nekėlė klausimo Europos Komisijoje.

Tyrimas atskleidė, kad iš 33-ijų patikrintų produktų, 20-ies receptūra skyrėsi. Gamintojai teigia, kad šios pretenzijos – nepagrįstos, nes atskirose rinkose skiriasi skoniai, o ne produkto kokybė. Be to, aiškinama, kad suvienodinus receptūras produktai dar brangtų. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi