Lietuvoje

2013.06.17 07:11

L. Graužinienė: legalizavus prostituciją, moterys būtų saugesnės

Ignas Jačauskas, Diena.lt2013.06.17 07:11

Visuomenės apklausos rodo, jog nuomonės, reikia legalizuoti ar drausti prostituciją, dalijasi po lygiai. Politikai taip pat pasidalina į dvi stovyklas bei neatmeta, jog artimiausiu metu, pasitarus su specialistais, gali būti registruojami seniausią profesiją įteisinantys projektai.

Visuomenės apklausos rodo, jog nuomonės, reikia legalizuoti ar drausti prostituciją, dalijasi po lygiai. Politikai taip pat pasidalina į dvi stovyklas bei neatmeta, jog artimiausiu metu, pasitarus su specialistais, gali būti registruojami seniausią profesiją įteisinantys projektai.

Prostitucija pusiau ar visiškai legalizuota nemažoje dalyje Europos, ypač žemyno pietuose, kaimyninėje Latvijoje užsiimti ja neleidžiama tik steigiant viešnamius. Kaip parodė naujienų portalo Delfi.lt vykdytos visuomenės apklausos, Lietuvos piliečiai, paklausti, ar reikia legalizuoti seniausią pasaulio profesiją, pasidalijo į dvi lygias dalis.

Konservatotrių atstovas Jurgis Razma tvirtino, kad prostitucija niekada negali būti pripažįstama kaip viena iš verslo rūšių, mat jos legalizavimas būtų tarsi veiklos paskatinimas valstybės mastu.

„Mes siūlytumėme kitokį valstybės reagavimo aspektą: reikia didesnį dėmesį skirti toms moterims, reikia daugiau psichologinės pagalbos, siūlyti legalaus darbo alternatyvas, o ne tik laikytis nuostatos, kad baudžiame ir nieko nedarom. To reiškinio nepažabosi, jei nedirbs tarnybos, kurios galėtų padėti pasitraukti iš tokio užsiėmimo. Valstybėje turi būti surastos formos ir resursai motyvuoti moteris iš to verslo išeiti. Nemanau, kad padėtis beviltiška. Bet jei pripažįstame, kad tai yra neteisėta veikla, turėtų būti baudžiami visi dalyviai, o suteneriams tos bausmės turėtų būti dar labiau griežtinamos“, - sakė jis.

Už tokią idėją pasisakanti Loreta Graužinienė sako, kad legalizavus prostituciją, už iš šio verslo surenkamus mokesčius būtų galima finansuoti socialines programas, padedančias toms pačioms moterims, padėtų pažaboti ir lytiškai plintančias ligas.

„Reikia pripažinti faktą, kad prostitucija Lietuvoje yra ir tai, kad dabar egzistuojančios draudimo priemonės yra neefektyvios. Vadinasi, reikia ieškoti kitų kelių. Mano nuomone, legalizavimas, be abejo, įdedant visus reikiamus saugiklius, būtų tas kelias, kuriuo reikėtų eiti. Teisėsaugos institucijoms taip pat būtų žymiai lengviau, pačios moterys būtų labiau apsaugotos (...) Aš laikausi nuomonės, kad vien baudomis ir draudimais problemos neišspręsime:  tai viena seniausių profesijų, ji buvo, yra ir bus, visada bus moterų, kurios to norės užsiimti, bus ir tokių, kurios įtraukiamos per prievartą – joms pirmiausia ir turime padėti“, - sakė L.Graužinienė.

Anot jos, argumentai, jog prostitucijos verslas griauna šeimas, yra nelogiškos, mat yra ir „vienišų vyrų, moterų“, o fiziologiniai reiškiniai žmogaus organizme „reikalauja vienokio ar kitokio veiksmo“. Tad jei žmogus, žinodamas, jog gaus „mediciniškai patikrintą paslaugą“, nebus nieko blogo.

„Ar ryžčiausi pateikti tokį įstatymą Seime? Nesibaidau tokio projekto, bet nemanau, kad esu pajėgi jį paruošti – tam reikia sudaryti įvairių specialistų darbo grupę. Reikia psichologų, socialinių darbuotojų, policijos atstovų, konstitucinės teisės žinovų, kitų teisininkų. O jau pateikti įstatymą – jokia problema.

0

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius