Naujienų srautas

Lietuvoje2018.01.03 09:46

Žvėryno milijonierių įžūlumui ribų nėra: R. Šimašiui vėl teks traukti pjūklą

Tomas Janonis, DELFI.lt 2018.01.03 09:46

Praėjusią vasarą po nuožmios kovos Žvėryne prie Neries upės galiausiai buvo atlaisvinta valstybinė žemė. Į kovą su milijonieriais žemgrobiais buvo įsitraukęs miesto meras Remigijus Šimašius, ir pats motoriniu pjūklu nupjovęs keletą tujų. Tačiau pergale džiaugtis teko neilgai – šiandien aukso vertės valstybinėje žemėje – naujos kliūtys.

Ilgai kovota dėl valstybinės žemės

DELFI jau rašė, kad savivaldybės planams tiesti dviračių taką palei Neries upę trukdė įtakingų verslininkų gyvatvorės, kurios valstybinės žemės sąskaitą praplėtė jų kiemus.

Tuomet Nacionalinė žemės tarnyba buvo įpareigojusi atlaisvinti valstybinę žemę. Gyvatvores šalino ir savivaldybės įmonės „Grinda“ darbuotojai. Žurnalistai buvo užfiksavę, kaip tujas motoriniu pjūklu pjovė ir Vilniaus meras R. Šimašius.

Pašalinus kliūtis, trukdančias patekti į valstybinę žemę, savo nepasitenkinimo neslėpė Birutės gatvėje gyvenantys įtakingi verslininkai. Štai vienas iš pastatų priklausė verslininkui Vygantui Sliesoraičiui. DELFI žiniomis, jis savo name buvo leidęs gyventi giminėms. Ir būtent šalia jo sklypo iškirtus tujas atsirado spygliuota viela, buvo uždegtos kapinių žvakutės ir prikabinta mero R. Šimašiaus nuotraukų.

Taip pat namo gyventojai, kaip yra užfiksavę DELFI žurnalistai, praeinančius žmones gąsdindavo piktais šunimis. Sklype bėgiojo ne vienas didžiulis šuo.

Kaip skelbė 15min, valstybinės įmonės „Kelių priežiūra“ valdybai vadovaujantis V. Sliesoraitis šiuo metu parduoda namą Žvėryne, Birutės gatvėje. Už 395 kv. m ploto pastatą ir žemės sklypą savininkas prašo 2,2 mln. eurų.

Prisodinta naujų želdinių

Į „milijonierių“ gatvę nuvykę DELFI žurnalistai šunų lojimo V. Sliesoraičio sklype neišgirdo, tačiau pastebėjo, kad jo kaimynystėje iš naujo galimai užimta valstybinė žemė. Visai neseniai prie pat naujai nutiesto dviračių tako pasodintos pušys ir kiti krūmai. Tačiau pagal Regia.lt žemėlapį matyti, kad sklypo riba ties ta vieta neprasideda. Pagal Regia.lt tai vis dar valstybinė žemė. Ir joje jokių želdinių greta esančių sklypų savininkai sodinti negali.

Žemėlapyje matyti, kad privatus sklypas prasideda gerokai toliau nei prisodintos pušys.

Anot Registrų centro, šio sklypo ir pastato savininkas – Arnas Jurskis. DELFI jau anksčiau yra išsiaiškinęs, kad sklypo savininkas yra verslininkas, riešutų ir džiovintų vaisių platintojos, bendrovės „Arimex“ įkūrėjas.

Su juo pačiu DELFI susisiekti nepavyko.

Informacija apie tai DELFI perdavė Nacionalinei žemės tarnybai ir Vilniaus miesto savivaldybei. Pastaroji yra atsakinga už mieste esančių želdinių priežiūrą ir gali nelegaliai valstybinėje žemėje pasodintus krūmus pašalinti.

Mero patarėjas Aleksandras Zubriakovas teigė, kad į situaciją bus įsigilinta ir žurnalistai bus informuoti, kokių priemonių imsis savivaldybė.

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis DELFI teigė, kad gavus pranešimą iš žurnalistų dar antradienį buvo apžiūrėta Neries pakrantė. Savivaldybės specialistai bandys įkalbėti gretimo sklypo savininkus iškasti krūmus geranoriškai. Jei jie to nepadarys, krūmai vis tiek bus pašalinti.

„Vietą apžiūrėjome, deja, šeimininkų nepavyko surasti namuose. Bandysime rytoj iš pačio ryto apsilankyti ir įtikinti, kad išsikastų ir persodintų augalus. Jei nesutarsim, darbų imsimės patys. Planuojame ten įrengti vaikų žaidimo arba specialią šunų vedžiojimo aikštelę. Dar nėra tiksliai aišku, kas bus. Galbūt liks tiesiog pievelė“, – informavo P. Poderskis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi