Naujienų srautas

Lietuvoje2018.01.02 19:23

Stebės, kad kavinėse neparduotų alkoholio „išsinešti“: ar pavyks sukontroliuoti?

Sausio 1-ąją įsigaliojo griežtesnė alkoholinių gėrimų pardavimo, reklamavimo tvarka. Visuomenėje vis dažniau pasigirsta klausimas – kaip bus užtikrinta kontrolė?

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento Tabako ir alkoholio kontrolės skyriaus vedėjo Jurgio Kazlausko teigimu, būtent ši institucija, kurioje dirba 34 žmonės, bus pagrindinė naująją tvarką visoje Lietuvoje prižiūrinti įstaiga.

Anot NTAKD atstovo, stebint galimą alkoholio reklamą socialiniuose tinkluose pagalbos bus tikimasi iš visuomenės.

„Labiausiai juos [socialinius tinklus – LRT.lt] turbūt prižiūrės vartotojai, kurie labai aktyviai suteikė informacijos ankstesniais metais. Manau, kad ir šiemet taip bus. Vartotojai skundžia reklamuotojus, taip pat  prekybininkai vieni kitus“, – sako J. Kazlauskas.

Pasak specialisto, tuo metu, kai alkoholiniai gėrimai viešojo maitinimo įstaigose galės būti parduodami tik išpilstyti į vartojimui vietoje pritaikytą tarą (pvz., taures, bokalus, grafinus), bus stengiamasi laikytis sveiko proto principo ir kiekvieną diskutuotiną situaciją nagrinėti atskirai. Tarkime, nesunku įsivaizduoti situaciją, kai ant vakarienės stalo likęs iki galo neišgerto vyno butelis išsinešamas. Kaip tokiu atveju reikėtų elgtis?

„Esame sulaukę ne vieno paklausimo. <...> Rekomenduojame, kad padavėjas išpilstytų tuos gėrimus klientams. <...> Jei turinys bus išpilstytas, butelis ant stalo galės stovėti. <...> Teisės aktai bet kurioje situacijoje turi būti taikomi protingai, įvertinus individualią situaciją, kad sėdite su kompanija, valgote maistą, tai net jeigu jums ir liks koks nors likutis butelyje ant stalo, tai, manau, bus pažiūrėta protingai. Bet tais atvejais, kai tik siekiama apsimesti, tai toleruojama nebus“, – sako J. Kazlauskas.

Daugiau apie tai – įraše. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi