Lietuvoje

2018.01.03 17:49

Ką daryti su nupuošta eglute: įvardijo du sprendimus

LRT.lt2018.01.03 17:49

Ar žinote, kad nupuošta eglutė gali virsti jūsų namų šiluma? Viskas, ko reikia, – per šventes jus džiuginusias žaliaskares palikti specialiai tam skirtose vietose. Nupuošti medžiai įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose šiemet bus renkami sausio 5–15 d.

Aplinkos viceministras Dalius Krinickas įvardijo du sprendimus, norint tinkamai išmesti eglutę.

„Atsikratymo būdai yra du: arba nuvežti pačiam į didelių gabaritų aikštelę arba kompostavimo aikštelę, adresai yra paskelbti savivaldybių tinklalapiuose, agentūros tinklalapiuose, regioninių atliekų tvarkymo centrų interneto puslapiuose, arba prisidėti prie akcijos, kuri startuos už poros dienų „Kalėdinė eglutė – namų šilumai“, ir jas nuvežti prie specialių konteinerių“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ patarė D. Krinickas.  

Vienuoliktus metus iš eilės bendrovė „Ecoservice“ organizuoja akciją „Kalėdinė eglutė – namų šilumai“. Akcijos metu surenkamos žaliaskarių atliekos yra perdirbamos ir virsta ekologišku kuru arba kompostu, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Šia socialine iniciatyva norime atkreipti gyventojų dėmesį į gamtos išteklių tausojimą. Daugumą atliekų, tinkamai jas išrūšiavus, galima perdirbti. Ta pati eglutė, kuri keletą savaičių džiugino namiškius, gali vėl sugrįžti į tuos pačius namus tik jau kitu pavidalu – kaip namų šiluma. Kviečiu visas šeimas prisijungti prie šios iniciatyvos, parodant pavyzdį vaikams, kad stebuklai vyksta ne tik per Kalėdas, bet ir elgiantis atsakingai“, – sako „Ecoservice“ generalinė direktorė Daiva Skrupskelienė.

Gyventojų prašoma nemesti nupuoštų medžių į bendrų buitinių atliekų konteinerius, nepalikti šalia jų ar namų kiemuose.

Specialūs konteineriai, kuriuose galima palikti nupuoštas egles ar jų šakas, yra pažymėti akcijos lipduku „Kalėdinė eglutė – namų šilumai“. Konteineriai stovės prie daugiabučių, prekybos centrų, kultūros namų ir kitose žmonių susibūrimo vietose.

Daugiau nei savaitę konteinerius bus galima rasti 39-iose Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Vilkaviškyje, Kazlų Rūdoje, Kybartuose, Širvintose, Šilutėje, Šilalėje, Pagėgiuose, Trakuose, Lentvaryje, Lazdijuose ir Biržuose. Tikslias surinkimo vietas galima rasti čia.

Praėjusiais metais visoje Lietuvoje buvo surinkta eglių daugiau nei 1200 kubinių metrų. Šio kiekio užtenka vidutinio dydžio individualaus namo šildymui iki 3 metų.

Anot D. Skrupskelienės, nors po švenčių buitinių atliekų konteineriuose atsiduria ne viena eglutė, tačiau matyti tendencija, jog daugėja gyventojų, kurie randa laiko jas atvežti į specialiai tam skirtas vietas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.