Naujienų srautas

Lietuvoje2018.01.02 11:50

Darbą pradeda naujas socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėjas

LRT.lt 2018.01.02 11:50

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas Vladimir Banel pradeda eiti socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėjo pareigas. V. Banel ministrui Linui Kukuraičiui patars socialinės partnerystės, socialinio dialogo vystymo, darbuotojų atstovavimo, jų derybinių galių stiprinimo klausimais.

„Jau daugiau nei penkerius metus vadovauju didžiausiai statutinių pareigūnų profesinei sąjungai –Nacionaliniam pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimui. Be to, kartu su mokytojų, viešojo transporto darbuotojų, aktyvių mamų sambūriu, muitinės profesinėmis sąjungomis aktyviai dalyvavome diskusijose dėl darbo kodekso nuostatų ir teikėme labai konkrečius pasiūlymus Vyriausybei, Seimui. 

Man gerai žinomos šios srities problemos ir galimi jų sprendimo būdai. Turiu minčių, ką būtina padaryti, kad darbuotojų interesus ginančios organizacijos Lietuvoje būtų gerokai skaitlingesnės, stipresnės, o jų santykis su valstybe ir darbdaviais taptų panašesnis į skandinaviškąjį“, – sako V. Banel.

V. Banel ir toliau liks NPPSS pirmininku.

„Kartu tęsiu savo darbus ir Nacionaliniame pareigūnų profesinių sąjungų susivienijime. Manau, kad per kelis paskutinius metus teisėsauga, darbuotojų interesų atstovavimo prasme, ženkliai pasistūmėjo į priekį. Tačiau ir čia vis dar yra nebaigtų darbų, pavyzdžiui, „Programos 1000“ įgyvendinimas“, – teigia V. Banel.

Anot jo, apie socialinę partnerystę, efektyvesnį socialinį dialogą ir darbuotojų atstovavimą daug kalbama šios vyriausybės programoje. 

„Pasistengsiu padaryti viską, kad šios programinės nuostatos kuo greičiau virstų realiais sprendimais: įstatymais, programomis ar susitarimais“, – aiškina V. Banel.

Socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėjo pareigas V. Banel pradeda eiti nuo 2018 m. sausio 2 dienos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi