Lietuvoje

2018.01.02 07:23

Lietuviai neatpažįsta smurto: tai – ne tik kumščiai ir kraujas

Karina Urbanavičiūtė, LRT RADIJAS, LRT.lt2018.01.02 07:23

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba teigia, kad Lietuvos gyventojai neatpažįsta smurto formų. Siekdama šviesti visuomenę, tarnyba pristato per šalies televizijas ir radijo stotis pradedamą transliuoti klipą ir naują informacinę interneto svetainę.  

Naujausia apklausa rodo, kad atsakydami į klausimą apie smurto rūšis artimoje aplinkoje, tik ketvirtadalis respondentų paminėjo psichologinį, vos 6 procentai – seksualinį smurtą. Anot kito tyrimo, pusė Lietuvos gyventojų yra linkę manyti, jog moterys, prieš kurias smurtaujama, yra pačios dėl to kaltos. 

Siekdama kovoti su smurtu ir keisti visuomenės nuostatas, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba nuo sausio 2-osios pradeda kampaniją „Tai irgi smurtas“: per televizijas ir radiją pradedamas transliuoti informacinis klipas apie įvairias smurto formas ir pristatoma interneto svetainė visureikalas.lt. Joje pateikiama informacija bei patarimai, ką daryti, jei žmogus pats, jo draugai ar kolegos patiria smurtą. 

Policija per dešimt praėjusių metų mėnesių gavo daugiau kaip 40 tūkstančių pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje, tai yra šiek tiek mažiau nei užpernai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 6