Lietuvoje

2018.01.01 14:11

Po audringo šventimo Katedros aikštėje surinkta 2 tonos šiukšlių

lrytas.lt2018.01.01 14:11

Lietuvoje veikianti asociacija „Ahmadija“ jau antrus metus iš eilės surengė savanorišką akciją sutvarkyti Vilniaus miestą, Katedros aikštės aplinką, po Naujųjų metų sutikimo.

Žmonėms baigus švęsti, asociacijos nariai savanoriškai ėmėsi švarinimo darbų. Griebė šiukšlių maišus ir pradėjo tvarkyti aplinką.

Iš viso talkoje dalyvavo 15 savanorių, kurie plušo tris valandas nuo pusės trijų nakties iki pusės šešių ryto. Savanoriai surinko per 2 tonas šiukšlių.

„Šio projekto tikslas yra savanorystės skatinimas – dirbti savo rankomis, kurti galimybes žmonėms aktyvai, švariai ir prasmingai sutikti Naujus metus, miesto gražinimas, visuomenės gerovės bei tvarkos populiarinimas. Šiuo projektu siekiama taikos, socialinės harmonijos, tarpusavio pagarbos stiprinimo, skirtingų individų suvokimo. Miestas, šalis yra namai, o namus turėtų tvarkyti visi“, – teigiama pranešime spaudai.

Ahmadijos musulmonų bendruomenė, kuri yra įkūrusi asociaciją „Ahmadija“ ir Lietuvoje, yra pripažinta ir gerai žinoma, o jos šūkis yra: „Mylėk kiekvieną, nekęsk nė vieno.“

Sausio 1-ąją dieną asociacijos „Ahmadija“ organizuotoje tvarkymo akcijoje, dalyvavo asociacijos nariai iš Vilniaus, Kauno, Kėdainių ir netgi savanorių grupė iš Frankfurto (Vokietijos). Jie tvarkė Katedros aikštę, rinko šiukšles, tuščius butelius, fejerverkų atliekas, šlavė aikštę bei šaligatvius.

Kasmet, Vilniaus Katedroje sausio 1-ąją dieną vyksta mišios, todėl asociacijos nariai, nenorėdami sutikti tikinčiųjų šiukšlių apsuptyje, darbus pradėjo jau nuo trečios valandos ryto.

Asociacija „Ahmadija“ nori tokią prasmingą Naujųjų metų tvarkymosi akciją, kuri vyksta daugelyje šalių, tokių kaip Vokietija, Anglija, Kanada, JAV ir kt. išpopuliarinti ir Lietuvoje. Pirmąją tvarkymosi akciją asociacija „Ahmadija“ surengė 2017 metų pirmąją dieną. Tuomet dalyvavo tik septyni savanoriai. „Kviečiame kitais metais visus vilniečius bei miesto svečius prisijungti prie miesto aplinkos tvarkymo, savanoriavimo populiarinimo bei socialinės gerovės. Naujus metus linkime pradėti žvaliems, sveikiems ir naudingiems visuomenei“, – teigė iniciatyvos autoriai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.