Lietuvoje

2017.12.31 18:18

Vilniečiai kviečiami naujametę naktį palikti namuose pirotechninius gaminius

Jevgenijus Bardauskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.12.31 18:18

Lietuva dar tik rengiasi naujamečiam fejerverkų šou. Kaip ir kasmet, įspūdingiausi jie žada būti didžiuosiuose miestuose, pajūryje nuo Palangos tilto. Pareigūnai, naujųjų naktį sulaukiantys šimtų nukentėjusiųjų iškvietimų, žmones įspėja būti atsargius ir nesugadinti sau bei kitiems šventinės nuotaikos.

Tai – praėjusių metų šventinis fejerverkas Vilniuje. Katedros aikštėje jo pasižiūrėti rinkosi tūkstančiai žmonių.

Ir šiemet organizatoriai tikisi, kad Katedros aikštėje susirinks ne ką mažiau žmonių. Ir jei anksčiau fejerverkai būdavo leidžiami nuo Katedros aikštės prieigų, arba kaip pernai nuo Stalo kalno, tai šiemet saugant Gedimino kalną jie bus leidžiami nuo Bernardinų sodo prieigų. Teigiama, kad tai apsaugos kalną nuo vibracijų, tačiau geologai sako, kad fejerverkų keliama vibracija didelės įtakos kalnui tikrai nepadarys.

„Fejerverko trukmė bus apie 5 minutes. Iš tiesų bus naudojami vieni naujausi pirotechnikos gaminių, todėl ir kompozicija pirotechninė bus nauja ir fejerverkai tikrai bus gražūs“, – žada projekto „Kalėdos sostinėje“ vadovas Paulius Jurgutis.

Šventinę naktį paprastai sulaukiantys šimtų nukentėjusiųjų iškvietimų, ir šiemet pareigūnai įspėja žmones būti atsargius. Vien pernai, pasak policijos, nuo fejerverkų visoje šalyje nukentėjo 85 žmonės, 40 iš jų – vaikai.

„Labai norėtumėme atvykstančius į aikštę paprašyti supratimo ir palikti namuose pirotechninius gaminius, nes tikrai tikslas yra, kad miestiečiai pasitiktų naujuosius būdami saugūs ir saugodami aplinką, ir saugodami aplinkinius. Tai prašytumėm fejerverkų nenaudoti po egle, esant šioje teritorijoje ir, žinoma, aikštėje taip pat“, – ragina P. Jurgutis.

Šiemet Vilniaus savivaldybė fejerverkams skyrė 5,5 tūkst. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt